10 آبان, 1395

اقتصاد مقاومتی ضریب امنیت ملی را در برابر تحریم ها افزایش می دهد

نماینده مردم تهران در مجلس نهم گفت: تحریم‌های آمریکا بر علیه ایران تازگی ندارد؛ «لایحه تمیز» می‌تواند در این زمان برای آمریکایی ها استفاده تبلیغاتی نیز داشته باشد، اگر ما اقتصاد مقاومتی را اجرایی کنیم از چنین لوایحی نگران نمی‌شویم.

حسین نجابت نماینده مردم تهران در مجلس نهم در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس درباره تهدیدات آمریکا برای تحریم‌های جدید علیه ایران به نام «لایحه تمیز» گفت: مذاکرات و برجام برای لغو تحریم‌ها بود اما آمریکا از همان ابتدا تا امروز مکرر برجام را نقض کرده است.

وی افزود: تحریم‌های آمریکا بر علیه ایران تازگی ندارد این لایحه نیز نه تنها درصدد نقض برجام است بلکه می‌تواند در این زمان برای آمریکاییها استفاده تبلیغاتی نیز داشته باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم، درباره رویکرد مسئولان درباره برجام، عنوان کرد: این تصور که آمریکا دشمن ما نیست یک اشتباه راهبردی است؛ آمریکا، تفکر دینی به خصوص اسلام ناب را سد راه پیشبرد اهداف خود می‌داند بنابراین همه تلاش خود را به کار می‌گیرد که آن را نابود کند.

نجابت افزود: آمریکا مبارزه خود بر علیه اسلام را گاهی با جنگ فیزیکی، گاهی با جنگ نرم و گاهی با تحریم و حتی گاهی با کمک اقتصادی و به طور کلی به اشکال مختلف محقق می‌کند.

وی در ادامه بیان داشت: در این شرایط ما باید رویکرد خود را اصلاح کنیم به نظر می‌رسد برخی از مسئولان ما در محاسبات خود دچار اشتباه شدند برخورد ما با ابرقدرت ها باید کاملا محتاطانه، هوشمندانه و با رویکردی صحیح باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم تصریح کرد: رویکرد صحیح به این معناست که ما باید بدانیم آمریکا و جبهه استکبار با ما دشمن هستند این کلام که می‌گویند ما می‌توانیم از آنها استفاده کنیم و آنها هم از ما استفاده کنند بر اساس یک نگاه ساده‌اندیشانه است.

نجابت با بیان اینکه این لایحه و امثال آن به طور قطع نقض برجام است، اظهار داشت: ما نباید نگران این گونه مانورها باشیم بعضی از این مانورها مصرف داخلی دارد اگر اینطور هم نباشد ما باید دندان طمع خود از آمریکا را کنده؛ دور اندخته و هیچ گونه امیدی به آنها نداشته باشیم.

وی افزود: اگر رهبر معظم انقلاب همواره بر اقتصاد مقاومتی تاکید دارند به این دلیل است که ضریب امنیت ملی ما در برابر حوادث عالم افزایش پیدا کند متاسفانه امروز ما در حوزه اقتصادی ضعف داریم بنابراین دشمنان ما می‌توانند از این حوزه به ما فشار بیاورند.

نجابت گفت: دشمن تمایل دارد که از حوزه نظامی هم ما را تحت فشار قرار دهد اما از آنجا که ما در این زمینه ضعف نداریم؛ نمی‌توانند کاری از پیش ببرند.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی ضریب امنیتی ما را در حوزه‌های مختلف افزایش می‌دهد؛ عنوان کرد: ما در حوزه نظامی قوی و قدرتمند هستیم بنابراین دشمن نمی‌تواند در این حوزه به صورت جدی برای ما تهدید اما به این علت که در حوزه اقتصادی ضعف داریم همواره ما را تهدید کرده و تحت فشار قرار می‌دهد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی ضریب امنیت کشور را افزایش می‌دهد اگر ما راهبرد جدی برای اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی داشته باشیم دیگر از چنین لوایحی نگران نمی‌شویم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.