2 آذر, 1394

سرلشگر جعفری: معاون اول رئیس جمهور برای حمایت از طرح های اقتصاد مقاومتی بسیج قول داد

فرمانده کل سپاه گفت: دشمنان در برخورد با نظام جمهوری اسلامی، در حال عوض کردن روش خود هستند نه اینکه بخواهند هدفشان را تغییر دهند.

سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران ظهر امروز در همایش طلایه‌داران اقتصاد مقاومتی، طی سخنانی گفت: بدون تردید موضوع تحریم اقتصادی و فشار اقتصادی به دنبال تحریم سیاسی توسط دشمنان انقلاب اسلامی در چند سال اخیر به اوج خود رسیده است که انقلاب اسلامی با توانمندی‌های خود و ایمان مردم مومن و بسیجی می‌تواند تمام این تهدیدات را خنثی کند.
وی افزود: خنثی شدن و از بین بردن این تهدیدات منوط به این است که ما عزم، اراده و بصیرت داشته باشیم که الحمدلله این ویژگی‌ها به طور اعلی در مردم ما وجود دارد.
فرمانده کل سپاه پاسداران در رابطه با فعالیت‌های بسیج در حوزه اقتصاد مقاومتی، گفت: امیدواریم با گسترده شدن عرصه‌های فعالیت بسیج در این حوزه بتوانیم در سال‌های آتی اثرگذاری که در ایجاد شغل، تولید و مقاوم کردن اقتصاد داشته‌ایم را بیشتر کنیم.
جعفری با اشاره به تعامل بسیج با دولت برای اقدامات اقتصاد مقاومتی افزود: دولت اگر این توان عظیم مردمی را در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی به کار بگیرد مطمئنا اثراتش بسیار وسیع‌تر خواهد بود.
فرمانده کل سپاه با اشاره به دو مقوله امنیت و اقتصاد خاطرنشان کرد: برقراری امنیت توسط مسئولان و نیروهای امنیتی صورت می‌‌گیرد و پیامد آن هم مشخصا برقراری امنیت در جامعه بوده که همگی از آن بهره‌مند می‌شوند اما اقتصاد بدون خواست، پشتیبانی و همکاری دولت آن نتیجه مطلوب را به همراه نخواهد داشت.
جعفری با اشاره به برگزاری جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی در دولت بیان کرد: بسیج طرح‌های مورد نظر خود را برای تحقق اقتصاد مقاومتی در بخش‌های گوناگون به دولت ارائه کرده و معاون اول رئیس‌جمهور قول داده است که این طرح‌ها مورد حمایت دولت قرار بگیرند و قطعا عملی شدن این موضوع نتایج مطلوبی را در بر خواهد داشت.
وی با بیان اینکه سپاه و بسیج با توجه به اینکه مدافع انقلاب اسلامی، ارزش‌ها و مردم هستند باید در تمام عرصه‌ها از جمله سیاسی، فرهنگی، اقتصادی فعالیت داشته باشند، افزود: دستگاه‌های اجرایی کشور باید بیش از این از ظرفیت سازمان بسیج در پیشبرد اهداف و برنامه‌های خود استفاده کنند. ان‌شاءالله شاهد حمایت‌های دولت باشیم که مطمئنا منجر به رشد مضاعفی خواهد شد.
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه انقلاب اسلامی اکنون در عرصه‌های دفاعی، نظامی، امنیتی و … از وضعیت خوبی برخوردار است، گفت: ابعاد انقلاب اسلامی در خارج از کشور با داخل متفاوت است، سرعت انقلاب اسلامی در خارج بسیار بیشتر از داخل است.
جعفری با بیان اینکه اجرای اصول در یک کار جهادی منجر به موفقیت و توفیق الهی می‌شود، افزود: باید بدانیم که در داخل دشمن نیست اما مخالف در عرصه کار جهادی وجود دارد.
وی تاکید کرد: اگر مبارزه با دشمن‌ها موانع و مخالفت‌ها داشته باشیم با نصرت و توفیقات الهی دست پیدا می‌کنیم.
وی گفت: امیدواریم همه مسئولین جمهوری اسلامی این نگاه و رویکردهای مقاومتی در عرصه اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و مقابله با دشمن و مخالفت‌های سیستمی و روشی با کارهای جهادی را داشته باشند.
فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: این روزها گفته می‌شود که ممکن است دشمنان دست از هدفشان که تغییر در نظام جمهوری اسلامی ایران است برداشته باشند که معلوم نیست این مطلب درست باشد.
جعفری افزود: دشمنان در حال عوض کردن روش خود هستند نه اینکه بخواهند هدف خود را تغییر دهند.
وی ادامه داد: دشمن هرگز هدفش که تغییر رفتار در مسیر انقلاب اسلامی و اهداف آن هست را نمی‌تواند عملیاتی کند یعنی امکان ندارد دشمن جمهوری اسلامی ایران را که انقلاب اسلامی در مسیر آن در حال استمرار است بخواهد با او کنار بیاید و مخالفت نکند زیرا اهداف انقلاب اسلامی با منافع آنها در تضاد است.
فرمانده کل سپاه تاکید کرد: تا زمانی که انقلاب اسلامی وجود داشته باشد آمریکا با آن مخالف است. مگر اینکه ماهیت خود را تغییر دهد و دست از ظلم و استکبار بردارد. بنابراین هدف دشمن در تغییر رفتار نظام جمهوری اسالمی ایران عوض نخواهد شد.
فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به تذکر رهبر انقلاب درباره نفوذ دشمن در شرایط جدید گفت: امروز دشمن روش خود را عوض کرده است و ما باید متوجه روش‌های نرم و پیچیده دشمن که به دنبال تغییر در رفتار و اهداف جمهوری اسلامی ایران است، باشیم.
ظرفیت بسیج سازندگی ۵ برابر می شود
سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین صبح امروز در همایش طلایه‎داران اقتصاد مقاومتی که در مجموعه تلاش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، ضمن تقدیر از دست اندر کاران این همایش، اظهار داشت: رهبر انقلاب در ابتدای سال فرمودند تلاش گران عرصه تولید، مشغول جهاد هستند و این یعنی هرکسی در این راه کشته شود شهید است.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین خطاب به طلایه داران اقتصاد مقاومتی بیان داشت: خوش به حال شما که توفیق داشتید در این عرصه قدم بردارید و اگر فرصت اجازه می داد تا پایان روز گزارش های شما در این حوزه را استماع می کردم.
وی ادامه داد: من به خدمتگذاری و نوکری شما که با عشق و علاقه فرمان رهبری را دنبال کردید افتخار می کنم.
نقدی در توصیف ویژگی های بسیجی گفت: بسیحی اهل آباد کردن دنیاست ولی اهل دنیا نیست؛ تلاش دشمن این است که به ما بقبولاند که تنها راه پیشرفت، سازش با آمریکا و ظالمان است و القای این حرف غلط که اگر فان آوری روز را می خواهیم باید با آنها بسازیم.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به برخی همراهی ها با این عقیده در داخل بیان داشت: متاسفانه برخی از ساده لوحان این مطلب را باور کرده اند و اعتقاد دارند که باید باج سیاسی دهیم تا سرمایه خارجی وارد کشور شود و این تنها یک توهم است.
نقدی با انتقاد ار کم کاری ها در حوزه اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی در حد سیاست ها و روی کاغذ باقی مانده است.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: بر خلاف آنچه که می گویند نقدینگی نداریم و باید به سمت جذب سرمایه های خارجی برویم، در حال حاضر نقدینگی در کشور فراوان است.
نقدی با اشاره به لزوم تقویت تولید گفت: ما باید عرضه داشته باشیم تولید را سودآور کنیم که فرمول آن همان فرمان رهبر انقلاب در حوزه اقتصاد مقاومتی است.
وی افزود : در طول دو سال گذشته ما وارد عرصه اقتصاد مقاومتی  شدیم و ۱۴۰ هزار شغل مستقیم و ۲۴۵ هزار شغل غیر مستقیم با افتخار و بدون یک ریال سرمایه گذاری دولت ایجاد کرده ایم.
نقدی با بیان اینکه  از روزی که مقام معظم رهبری فرمان دادند بسیج وارد حوزه اقتصاد مقاومتی شده و تلاش کرده است خاطر نشان کرد: امروزه تولید بدون کارخانه یکی از استراتژی های موفق در این حوزه است.
وی گفت: اگر به شما اقتصاد بزرگ چین را که اقتصاد غرب را می بلعد توجه کنید بخش اعظم آن وایسته به اقتصاد خانگی و واح های کوچک تولیدی است چرا که سرمایه بسیار اندکی می خواهند.
وی تصریح کرد: ما باید حرکت کنیم و قوانین دست و پا گیر و بی خاصیت  را کنار بگذاریم و وقتی مقام معظم رهبری بر حرکت جهادی در اقتصاد مقاومتی تاکید می کنند انگیزه مردم بالا می رود.
وی با انتقاد از برخی قوانین دست و پا گیر گفت: می گویند هر کسی می خواهد ماهی پرورش دهد باید حداقل پنج هزار متر مربع زمین داشته باشد در صورتی که یک شخص در حوض خانه خود در روستا می تواند این کار را انجام دهد.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: یک خبر خیلی بد برای آمریکایی ها داریم و اینکه قرار است ظرفیت بسیج سازندگی را چه در گروه های جهادی و چه در اقتصاد مقاومتی به فضل پروردگار به ۵ برابر ظرفیت موجود برسانیم.

منبع : بسیج سازندگی

مطالــــب مرتبط
بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.