9 آبان, 1395

بعد از سه سال بازار ما پر از اجناس خارجی است

۹۰ درصد تسهیلات بانک سرمایه در سال ۹۴، فقط به ۳۰ نفر داده شده است و هر کدام چندین میلیارد وام بدون وثیقه گرفته‌اند و با یک برگ کاغذ، میلیاردها تومان به یک نفر وام گرفته‌اند.

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد مقدس ظهر جمعه در خطبه‌های نماز جمعه مشهد مقدس در حرم مطهر رضوی اظهار داشت: امام سجاد(ع) سومین رهبر انقلاب کربلا است، حکومت یزیدی دو هدف را در جریان اسارت دنبال می‌کرد؛ از سویی می‌خواست برق از چشم مخالفان بگیرد و از سوی دیگر اهل بیت(ع) را در نگاه مخالفان خود تحقیر کند.

آیت الله علم الهدی بیان کرد: یزید و دشمن در جهت سرکوبی انقلاب سیدالشهدا فعالیت می‌کردند و از سوی دیگر می‌خواستند با تحقیر اهل‌بیت(ع) ارزش‌ها و اصول انقلاب امام حسین(ع) را از میان ببرند و آن‌ها را به ضدارزش مبدل کنند، یکی از ارزش‌های بزرگ اسلام در تاریخ، جریان فتح خیبر بود و این یک نقطه طلایی در تاریخ اسلام و مسلمین بود.

وی گفت: این مسئله نقطه طلایی اقتدار اسلام و مسلمین بود و یزیدیان تلاش داشتند این‌ها را تبدیل به ضدارزش کنند؛ امروز نیز انقلاب ما در همین شرایط است، می‌خواهند با تحریم کار را به جایی برسانند که مردم بگویند همه این وضعیت را از مرگ بر آمریکا داریم، می‌خواهند شرایطی ایجاد کنند تا سایر جوامع اسلامی بگویند ما نباید با آمریکا دربیفتیم وگرنه همان بلای ایران سر ما می‌آید.

آیت‌الله علم‌الهدی عنوان کرد: مردم آن زمان ۴۰ سال تحت تربیت معاویه بودند اما امام سجاد(ع) و مدیریت ایشان در کنار حضرت زینب(س) چه کرد؟ همین مردم بدرقه‌ای عظیم از اهل‌بیت(ع) داشتند و پشت کجاوه‌های سیاه‌پوش این‌ها اشک می‌ریختند، ما وارث کربلا هستیم، سالی ۲ ماه عزاداری‌کردن مراسم و شعائر نیست، حرکت و عمل است و آموزه و راه افتادن دنبال انقلاب است.

 

وی با بیان اینکه امام سجاد(ع) در کمتر از ۱۰ روز ۴۰ سال تلاش معاویه را نقش برآب کرد، افزود: دشمن می‌خواهد با ادامه فشار اقتصادی و با شیطنت نابکارانه، بلایی سر ما بیاورد که همان نقشه یزید نسبت به اهل بیت(ع) بود، اما مقام معظم رهبری از ۳ سال قبل به ما طرح و راهکار ارائه دادند و مسئله اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند.

خطیب جمعه مشهد مقدس گفت: تازه بعد از سه سال بازار ما پر از اجناس خارجی است، مردم و مسئولان قضیه را جدی نگرفتند و امروز شاهد هستیم که می‌گویند ۸ هزار میلیارد از ثروت این مردم را دزدیده‌اند آن هم از یک قشر ضعیف و خدمتگزار و جامعه ساز یعنی معلمان. صندوق ذخیره فرهنگیان تاسیس شد و ۵ درصد از حقوق معلمان به آن واریز شد و این صندوق الان ۲۷ شرکت دارد که یکی از آن‌ها بانک سرمایه است و در این بانک مدیرعاملش اسنادی را جعل کرد و اموال این معلمان را به حساب شخصی خود را واریز کردند و در سال ۹۳ بانک سرمایه اعلام ورشکستگی کرد. مگر چشم‌تان باز نبود که دزدید؟

آیت الله علم الهدی گفت: اعضای این صندوق اکنون ۹۰۰ هزار نفر هستند. از جیب هر معلم، ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دزدیده شد. مسئله باید به همین شکل باشد؟ ۹۰ درصد تسهیلات این بانک در سال ۹۴، فقط به ۳۰ نفر داده شده است و هر کدام چندین میلیارد وام بدون وثیقه گرفته‌اند و با یک برگ کاغذ، میلیاردها تومان به یک نفر وام گرفته‌اند؛ یک معلم اگر می‌خواست ۴ میلیون وام بگیرد آخرش پشیمان می‌شد. اگر مسیر اقتصاد مقاومتی طی می‌شد مگر این اتفاق می‌افتاد؟

منبع : شعار سال

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.