8 آبان, 1395

حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی است

یک عضو انجمن مدیران صنایع استان فارس، حمایت صنعتگران و فعالان عرصه‌ صنعت از شرکت‌های دانش‌بنیان را حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی دانست و بر لزوم انجام این مهم تاکید کرد.

هاشمی نصیری شنبه ۸ آبان در جمع خبرنگاران گفت: کارآفرینان و صادرکنندگان همواره برای  تعالی سرمایه‌های اجتماعی آمادگی داشته‌اند و اکنون نیز در عرصه اقتصاد مقاومتی برای به بار نشستن فعالیت‌های علمی در شرکت‌های دانش بنیان آماده هستند.

صادرکننده نمونه استان فارس، نخبگان را سرمایه‌های اجتماعی دانست که اگر به آنان توجه نشود، امکان مهاجرت آنان به سایر کشورها وجود دارد و گفت: چرخ‌های اقتصاد ما برای حرکت نیاز به وجود نخبگان و اندیشمندانی دارد که بر مبنای اقتصاد مقاومتی و نگاه به درون با استفاده از داشته‌های ملی به کار و تلاش بپردازند، اقتصاد مقاومتی رویکرد اصلی تولید، صادرات، تامین معیشت و ایجاد درآمد است و با اتکا به توان نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توان در این عرصه بسیار بیشتر درخشید و توان تولید و صادرات را به رخ جهانیان کشید.

مدیر عامل شرکت تولید فراورده‌های لبنی رامک، همچنین گفت: رمز فعالیت بسیاری از شرکت‌هایی که در عرصه صادرات حرف برای گفتن دارند و سال‌ها در بازارهای خارج از کشور حضور جدی داشته‌اند، توجه به تنوع تولید و تولید بر اساس مشتری مداری و ذائقه مصرف کننده است.

او ادامه داد: پایبندی ما به عهدی که در رابطه با افزایش درآمد کشور و رشد اقتصادی داشته‌ایم، می‌طلبد که در این عرصه نیز از نگاه منفعت طلبانه سطحی و آنی بگذریم و به تداوم حضور در بازارهای جهانی بیندیشیم‌، قطعا این رویکرد به نفع اقتصاد و تولید در بلند مدت خواهد بود .

نصیری افق و چشم‌انداز تولید در ایران و استان فارس را روشن و امیدبخش توصیف و اضافه کرد: دولت  در سال‌های اخیر موفق شده با تلاش گسترده مدیران با تجربه، تولید کنندگان و صادر کنندگان که بار اصلی تولید و اقتصاد را بر دوش دارند،  اقتصاد کشور را از رکود خارج کند و این نوید بخش روزهای بهتری در افق فعالیت‌های تولیدی و صنعتی و صادرات است.

او گفت: امسال صادرات استان فارس نسبت به مدت مشابه سال قبل به لحاظ ریالی ۱۰۴ درصد رشد داشته و قطعا به لحاظ حجمی نیز درصد رشد بیشتر بوده است. لذا باید از همه ابزارها برای افزایش صادرات که رونق تولید و اقتصاد را به‌همراه دارد، بهره برد و یکی از این راه‌ها حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و توجه به نخبگان است.

نصیری در ادامه به برخی از قابلیت‌های شرکت تولیدی رامک در تولید محصولات لبنی اشاره و خاطرنشان کرد: استفاده از مواد اولیه بهداشتی و سالم و لوازم بسته بندی مناسب، بهره گیری از توان تخصصی مهندسان و نیروهای آموزش دیده دلسوز و تولید محصولات متناسب با نیاز و ذائقه مشتری‌ از عوامل موفقیت این شرکت محسوب می‌شود.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.