8 آبان, 1395

تحقق اقتصاد مقاومتی مهمترین ماموریت مسئولان کشور است

علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی که برای دیداری دو روزه به قم سفر کرده است صبح جمعه ۷ آبان ماه در جلسه شورای اداری این استان شرکت کرد.

شمخانی در این جلسه گفت: رویکرد مدیریت سنتی که بر تلاش برای دریافت و توزیع منابع استوار است باید به جهاد اقتصادی برای تولید ثروت تبدیل شود.

وی ضرورت مفهوم سازی و ترویج مبانی دینی کار و تولید ثروت حلال از سوی علما و مبلغین دینی را مورد تاکید قرار داد و افزود: نام گذاری سال جاری به عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل به این معنی است که مهمترین ماموریت همه قوا و مسئولین کشور موضوع اقتصاد و تلاش برای پیشبرد اهداف اقتصادی کشور است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: وجود چهار نوع مهاجرت در ابعاد داخلی، ملی، منطقه ای وبین المللی به شهر قم فرصت قابل توجهی است که در صورت عدم مدیریت صحیح می تواند به تهدید در حوزه های اقتصادی و اجتماعی تبدیل شود.

در ابتدای این جلسه صادقی استاندار قم گزارشی از وضعیت اقتصادی،اجتماعی،فرهنکی و سیاسی استان ارایه کرد.

وی با اشاره به جایگاه ویژه این استان به عنوان قطب معنوی و فقاهت در جهان تشیع و حضور ۵۰ هزار طلبه خارجی از ۱۳۰ کشور جهان در قم، ضرورت توجه بیشتر به توسعه این استان متناسب با ظرفیتهای بالقوه ان را مورد تاکید قرار داد.

همچنین مدیران بخشهای مختلف استان با ارایه گزارشهای جداگانه ای روند فعالیتهای جاری،برنامه های آتی و چالشهای پیش رو در این استان را تشریح کردند

منبع : میزان

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.