8 آبان, 1395

افزایش سرمایه گذاری صرفا منوط به شاخص های اقتصادی نیست/ “اقدام و عمل “به معنای شعار ندادن و رها نکردن امور از سوی دولت است

فرهاد فزونی گفت: باید میزان سرمایه گذاری چه سرمایه گذاری داخلی و چه سرمایه گذاری خارجی افزایش یابد که این مساله فقط متاثر از اتفاقات اقتصادی نیست بلکه اتفاقات و مشکلات سیاسی داخلی کشور نیز بر روی آن تاثیر خواهد داشت.

فرهاد فزونی عضو هیات نمایندگان اتاق تهران با اشاره به مثبت شدن تراز تجاری ایران در سال ۹۴ به خبرنگار تراز گفت: این شاخص معیاری برای بیان رابطه بین واردات و صادرات در یک کشور است در واقع میزان واردات و صادرات یک کشور که اثرات مستقیمی بر اقتصاد آن کشور می گذارد را با تراز تجاری می سنجند.


وی افزود: افزایش تولید سبب می شود که اولا صادرات ما افزایش پیدا کرده و ثانیا نیاز ما به وارد کردن برخی از کالا های وارداتی کاهش پیدا کند. در واقع مثبت بودن تولید کشور منجر به مثبت شدن تراز جهانی می شود که این روند نشان از وجود یک روند و سیر مطلوب اقتصادی دارد که می تواند در زمان لازم نیز اثرات خوب دیگری نیز را به همراه داشته باشد.


این فعال اقتصادی ضمن تاکید بر افزایش سرمایه گذاری اظهار داشت: باید میزان سرمایه گذاری چه سرمایه گذاری داخلی و چه سرمایه گذاری خارجی افزایش یابد که این مساله فقط متاثر از اتفاقات اقتصادی نیست بلکه اتفاقات و مشکلات سیاسی داخلی کشور نیز بر روی آن تاثیر خواهد داشت. میزان سرمایه گذاری در کشور چه از داخل و یا خارج از کشور تا حد زیادی متاثر از مسائل سیاسی داخل کشور است، لذا باید قوانینی که مخل این روند سیاسی است را حل کرده و با توجه به فرامین مقام معظم رهبری سعی در اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی داشته باشیم.

این عضو اتاق بازرگانی ضمن تاکید بر درون زایی و برون نگری اقتصاد ایران درباره سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل خاطرنشان کرد: به نظر می رسد وجه دوم شعار امسال بسیار مهم تر از وجه اول است، چرا که اقدام و عمل یعنی صرفا صحبت نکرده و کارها را رها نکنیم.


فزونی درباره تاثیر مثبت شدن تراز جهانی بر رکود اقتصادی به خبرنگار تراز گفت: این موضوع باعث امیدوار شدن سرمایه گذاران داخلی و خارجی می شود چرا که نشان دهنده روند مثبت تولید و رو به رشد بودن اقتصاد است.

وی در خاتمه ضمن توصیه به دولت برای تسهیل اعطای تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی خاطرنشان کرد: مشکلات بانکی کشور باید حل شده و با کاهش بهره بانکی و تک نرخی شدن نرخ ارز راه ورود سرمایه گذاران هموار شد.

منبع : تراز

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.