4 آبان, 1395

کسی اصل قراردادهای IPC و FATF را به نمایندگان نشان نداد

نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از ضعف در عملکرد مجلس گفت: آمدند در مجلس از مزایای IPC و FATF گفتند اما ما به عنوان نمایندگان مجلس هیچ گاه این قراردادها را ندیدیم.

محمدرضا صباغیان در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس (۴ آبان ۹۵) گفت: اگرچه رئیس مجلس فردی قوی است اما بدنه مجلس و نمایندگان ضعیف است و از اقتدار لازم برخوردار نیست.

وی افزود: در بحث قراردادهای نفتی IPC و  FATF به مجلس آمدند و از مزایای این قراردادها به ما گفتند اما اصل قراردادها را کسی به ما نشان نداد. 

نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اگر مردم در مورد این قراردادها از ما سوال کنند ما جوابی برای آنها نداریم و من به عنوان نماینده باید به آنها بگویم من نماینده شما هستم اما نمی‌دانم اصل این قراردادها چیست و این از ضعف‌های مجلس است. 

صباغیان خاطرنشان کرد: در جریان سوال آقای کریمی قدوسی از وزیر امور خارجه آقای ظریف به کلیه نمایندگان و مجلس توهین کرد و ما رفتیم او را بوسیدیم. ما نمایندگان ضعیف عمل می‌کنیم و چوب آن را مردم می‌خورند. 

وی افزود: قانون وظیفه نظارت و قانون گذاری را برای ما نمایندگان در نظر گرفته و هرچه ما در این عرصه کوتاه بیاییم مردم را ضعیف کرده و اگر مردم ضعیف شود نظام ضعیف شده است و اگر ما نیز در بحث نظارت ضعف داشته باشیم در اختلاس‌ها شریک هستیم گرچه نخورده و نبرده‌ایم. 

نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به مشکلات حوزه‌ انتخابیه خود در بخش‌های مختلف از مسئولان خواستار رسیدگی به این مشکلات و حل آنها شد.

منبع : فارس

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.