3 آبان, 1395

روان شدن اعطای تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی

وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به روان سازی دریافت تسهیلات به واحدهای کوچک و متوسط عنوان کرد که واحدهای تولیدی و صنعتی که دارای صادرات نیستند یعنی دارای کیفیت نیستند و قابلیت رقابت‌ پذیری با دیگر محصولات مشابه در داخل و خارج را ندارند.

محمدرضا نعمت زاده در حاشیه بهره‌برداری از دو واحد تولیدی و صنعتی در شهرستان ساوه در گفت‌وگو با ایسنا، مهم‌ترین محور تولید و صنعت را توسعه صادرات عنوان کرد و افزود: با صادرات است که هم صنایع مجاب به تولید با کیفیت شده و هم رقابت‌پذیر خواهند بود.

وی در ادامه گفت: تاکنون ۱۳ هزار واحد کوچک و متوسط توانسته‌اند تسهیلات بانکی دریافت کنند که حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی داده شده است.

وی انتظار از دریافت‌کنندگان تسهیلات بانکی را رونق تولید و اشتغال جدید عنوان کرد و گفت: هدف دولت در سال جاری رونق تولید است.

نعمت زاده در خصوص روان‌سازی دریافت تسهیلات بانکی اضافه کرد: این تسهیلات با همکاری بانک‌ها، سازمان امور مالیاتی و تامین اجتماعی به واحدهای کوچک و متوسط ارائه می‌شود.

وی افزود: این موضوع که در چهار ماه گذشته ۱۳ هزار واحد صنعتی و کشاورزی توانسته‌اند تسهیلات بانکی دریافت کنند نشان از روان بودن سیستم دریافت تسهیلات بانکی دارد.

وزیر صنعت معدن و تجارت با بیان اینکه بانک‌ها پول عمومی را در اختیار ندارند و پول مردم است، گفت : بانک‌ها باید با دریافت وثیقه  از باز پرداخت مطمئن شوند.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.