1 آذر, 1394
رئیس سازمان بسیج سازندگی:

بسیج کمک‌کار دولت در اقتصاد مقاومتی

رئیس سازمان بسیج سازندگی گفت: مهمترین مشکلات کارآفرینان تسهیلات و بازاریابی فروش محصولات تولیدی است.

سردار نعمان غلامی رئیس سازمان بسیج سازندگی در همایش طلایه‌داران اقتصاد مقاومتی که با حضور رئیس سازمان بسیج مستضعفین و فرمانده کل سپاه پاسداران به مناسبت هفته بسیج در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش در حال برگزاری است، اظهار داشت: سازمان بسیج سازندگی برای ارج نهادن و تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی به معرفی نمونه‌ها و الگوهای اقتصاد مقاومتی کرده است.

وی با اشاره به اینکه سازمان بسیج سازندگی ورود تأثیرگذار در بحث ایجاد اشتغال داشته است، یادآور شد: امسال برای ایجاد ۴۵ هزار واحد تولیدی کوچک هدف‌گذاری کرده و در هفته بسیج، بهره‌برداری از ۲۰ هزار واحد آن انجام می‌شود.

غلامی با اشاره به رویکرد سازمان در فرایندهای ایجاد اشتغال تصریح کرد: یکی از مباحث مربوط به فرایند احراز اهلیت افراد، آموزش، مشاوره و تسهیل فرایند تسهیلات و مجوز است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی بیان کرد: سازمان به مجموعه‌ای که در حوزه کارآفرینی در حال تلاش است، ورود کرده تا بتواند مشکلات را مرتفع کند.

وی ادامه داد: با تدابیر لازم فرایند رصد روند اشتغال و پایداری به جد دنبال می‌شود تا با این رویکرد سازوکار جدیدی برای قرار گرفتن تسهیلات در جای خود هموار شود. همچنین قرارگاه با در نظر گرفتن میزهای تخصصی و کارشناسی به فعالان این عرصه مشاوره می‌دهد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی یکی از جهت‌گیری‌ها را مربوط به پایدارسازی مشاغل و حل مشکلات در عرصه اشتغال دانست و یادآور شد: در این حوزه بسیاری از افراد به صورت انفرادی به جهت دغدغه خود به حوزه اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال بنا به تکلیف ورود کرده‌اند.

غلامی مهمترین مشکلات پیش‌روی کارآفرینان را تسهیلات و بازاریابی و فروش دانست و یادآور شد: دولت باید به این حوزه ورود کند و همچنین از واردات بی‌رویه و قاچاق جلوگیری شود همچنین با استفاده از ظرفیت بسیج که توانمندی لازم را برخوردار است، می‌تواند کمک کار دولت در تحقق اقتصاد مقاومتی باشد.

 

منبع : فارس

مطالــــب مرتبط
بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.