1 آبان, 1395

ترمیم اقتصاد ایران با تاکید بر سرمایه گذاری در بازارهای آفریقا

فرصت سرمایه گذاری در بازارهای آفریقا علاوه بر ترمیم اقتصاد در حال رشد ایران می تواند فرصت های بالقوه ای در آینده ایجاد کند.

غلامحسین طاهری در مصاحبه با رادیو اقتصاد افزود: فرصت های کسب و کار و سرمایه گذاری در کشورهای آفریقایی می تواند برای کشورهای در حال توسعه سودآور باشد.

وی همچنین با اشاره به اینکه چشم انداز پتانسیل های بازارهای آفریقایی در سال های آتی بسیار امید وار کننده است، اظهارداشت: برای رونق بخشی به فضای کسب و کار، فروش تولیدات داخلی، صادرات خدمات فنی و مهندسی و … ضرورت دارد با کشورهای آفریقایی همکاری جدی برقرار شود.

این کارشناس اقتصاد بین الملل گفت: خوشبختانه از سیاست های دولت ایران توسعه همکاری های اقتصادی با کشورهای آفریقایی است و می تواند برای کشور سود آور باشد.

وی افزود: مصرف کنندگان آفریقایی تمایل زیادی به کالاهای تولیدی کشور دارند بنابراین باید از این فرصت های مغتنم برای سرمایه گذاری در مناطق مختلف آفریقا البته با برنامه ریزی در افق بلند مدت به نحو احسن استفاده کرد.

 طاهری بیان داشت: ایران می تواند خدمات فنی و مهندسی خوبی به کشورهای آفریقایی ارائه دهد مشروط به اینکه بازارهای هدف را بصورت صحیح و دقیق رصد و شناسایی کند.

وی در ادامه حجم مبادلات اقتصادی ایران با کشورهای آفریقایی را قابل توجه ندانست و گفت: لازمه افزایش حجم مبادلات اقتصادی ایران با کشورهای آفریقایی شناسایی دقیق بازارهای هدف صادراتی، تولید کالاهای با کیفیت و قیمت مناسب است.

این کارشناس اقتصاد بین الملل افزود: کشورهای آفریقایی در حال رشد و توسعه هستند بنابراین بازار این کشورهای می تواند برای اقتصاد ایران سودآور باشد.

وی بیان داشت: ایران در بخش های مختلف می تواند با کشورهای آفریقایی مبادلات تجاری و اقتصادی داشته باشد از اینروآفریقا یک بازار بکر برای اقتصادهای در حال توسعه است.

طاهری یادآورشد: سیاست دولت ایران مبتنی بر گسترش روابط با کشورهای آسیایی و آفریقایی است بنابراین می طلبد از فرصت های سرمایه گذاری در این مناطق به نحوه احسن استفاده شود.

منبع : برنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.