25 مهر, 1395

رشد اقتصادی کشور منوط به سرمایه‌ گذاری است

رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: رشد اقتصادی منوط به سرمایه‌ گذاری و لازمه سرمایه‌ گذاری نیز امنیت اقتصادی است، این امنیت در سایه ثبات سیاستی و محیط سالم اقتصاد کلان به دست می‌آید.

غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی ایران، امروز (یکشنبه، ٢۵ مهرماه) در نشست هیئت نمایندگان این اتاق گفت: صدای یکپارچه تشکل‌های اقتصادی راهی برای حل معضلات عمومی اقتصاد است، یکی از نقش‌های اساسی اتاق ایران حضور و مشارکت جدی در تهیه و تدوین سیاست‌ها و برنامه‌هایی است که بر رقابت‌پذیری و محیط کسب و کار تاثیر می‌گذارد، اتاق ایران انتظار دارد از دولت‌های مستقر نیز همیشه صدای عقل و منطق شنیده شود تا بنگاه‌های اقتصادی در محیطی با ثبات برای آینده خود برنامه‌ریزی کنند.

  وی رشد اقتصادی را منوط به سرمایه‌ گذاری دانست و لازمه سرمایه‌گذاری را نیز امنیت اقتصادی عنوان کرد و افزود: این امنیت در سایه ثبات سیاستی و محیط سالم اقتصاد کلان به دست می‌آید.

 شافعی تاکید کرد: دولت باید بخش‌ خصوصی را به شکل یار و همکار خود ببیند و در مقابل بخش‌ خصوصی اصلاحات و استراتژی‌های مفید اقتصادی را پذیرفته و به اجرا گذارد، زیرا این ٢، مکمل یکدیگر هستند.

 رئیس پارلمان بخش‌ خصوصی کشور گفت: قرار است اعضای اتاق در فضایی تعاملی که منجر به انسجام می‌شود، آینده را بسازند، قرار است با کمک یکدیگر، اتاق ایران ،صدای رسا و یکپارچه بنگاه‌های اقتصادی باشد، قرار است نقشه راه توانمندسازی بخش‌ خصوصی و رانت‌زدایی از اقتصاد کشور تهیه و اجرا و در نهایت مسیر کاهش موانع تولید، روتق اقتصادی و اشتغال‌زایی طی شود.

منبع : شانا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.