25 مهر, 1395

بهترین شیوه برخورد با کالای قاچاق، نخریدن و تحریم آن است

بهترین شیوه برخورد با کالای قاچاق، نخریدن و تحریم اجناس قاچاق است که می‌تواند از سوی مردم اعمال شود تا شاهد ریشه‌کن شدن این پدیده شوم باشیم.

علی‌محمد رحمانی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، اظهار کرد: خوزستان با توجه به این‌که استانی مرزی است، یکی از مبادی ورودی قاچاق به شمار می‌آید و کالا به صورت ملوانی و یا به شیوه‌های غیرقانونی دیگر وارد استان می‌شود.

وی با اشاره به این‌که خوزستان مبدأ توزیع‌کننده کالای قاچاق در کشور نیست، افزود: خوزستان یکی از بازارهای هدف کالای قاچاق است و به هر شکلی کالا و خدمات قاچاق وارد این استان می‌شود.

رحمانی‌زاده تصریح کرد: با توجه به فعالیت خوب بازرسان گمرک، سپاه و … در مرزهای خوزستان، این استان کمترین نقش را در واردات کالای قاچاق در کشور دارد و بیشتر به عنوان استانی است که کالای قاچاق در آن عرضه می‌شود.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در راستای حمایت از تولید داخل عنوان کرد: در خصوص تحقق اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخل، مردم وظیفه دارند با پدیده قاچاق که ضربات سنگینی به اقتصاد کشور وارد می‌کند مبارزه کنند و کالا و خدمات قاچاق نخرند.

رحمانی‌زاده ادامه داد: مردم می‌توانند در صورت مشاهد کالای قاچاق، با نیروی انتظامی، سپاه، معاونت غذا و دارو و سازمان صنعت و معدن تماس بگیرند تا مسئولین ذیربط بتوانند با این پدیده مبارزه کنند و این امر یک نوع همکاری و مشارکت مردمی در زمینه مبارزه با قاچاق است.

وی با اشاره به این‌که هیچ نهاد یا سازمانی در امر قاچاق نقشی ندارد و قاچاق به صورت سازمان‌یافته انجام نمی‌شود، خاطرنشان کرد: قاچاق کالا در خوزستان به صورت خرد انجام می‌گیرد و بسیار محدود است. همچنین در مناطق آزاد نیز گاهی وارداتی به دور از چشم مسئولین انجام می‌شود که سازمان‌یافته نیست و در سطح خرد انجام می‌شود و مسئولین مناطق آزاد به شدت به دنبال مبارزه با این پدیده شوم هستند.

رحمانی‌زاده بیان کرد: با توجه به انسجامی که در بحث جلوگیری از واردات کالای قاچاق در استان است، سپاه، بسیج، معاونت غذا و دارو و سازمان صنعت و معدن در تلاش هستند تا از واردات کالای قاچاق جلوگیری کنند.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.