22 مهر, 1395

برخی وزارتخانه‌ها اعتقادی به اقتصاد مقاومتی ندارند

دبیر کل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران گفت: بسیاری از کارخانه‌ها در مشهد به دلیل رکود اقتصادی تعطیل نشده است بلکه عدم وجود انگیزه در مدیران کهن‌سال آن‌ها عامل این تعطیلی است.

هادی ابوی دبیر کل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: شاید در برخی از وزارتخانه‌های اندکی برنامه‌های اقتصاد مقاومتی معاون اول رئیس‌جمهور عمل شده باشد چون در برخی از وزارتخانه‌ها اعتقادی به اقتصاد مقاومتی وجود ندارد.

وی ادامه داد: در بسیاری از وزارتخانه‌های دولت تدبیر و امید اقتصاد مقاومتی بجای اقدام و عمل تنها به‌اندازه یک شعار موردتوجه قرارگرفته است.

دبیر کل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران افزود: در خصوص عملکرد دولت در حوزه اقتصاد مقاومتی نمی‌توان گفت کاری انجام‌نشده همین‌که بحث در مورد اقتصاد مقاومتی هنوز هم مطرح می‌توان یک اقدام تلقی کرد.

وی افزود: برای حمایت از صنایع کوچک باید کار بیشتری انجام شود زیرا با کمبود بودجه انگیزه کار برای آن‌ها وجود ندارد از سویی ماشین آلات فرسوده نیز کارایی خود را از دست داده اند.

ابوی بیان داشت: علاوه بر اینکه برخی کارخانه‌ها با دلارهای دولتی ساخته‌شده و اکنون در حاشیه جاده‌های پرتردد قرار دارند نیروهای کهن‌سالی هم بر آن‌ها مدیریت می‌کنند که انگیزه تولید را برای صنعتگر کاهش می‌دهد.

دبیر کل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران تأکید کرد: بسیاری از کارخانه‌ها در مشهد به دلیل رکود اقتصادی تعطیل نشده است بلکه عدم وجود انگیزه در مدیران کهن‌سال آن‌هاست.

وی خاطرنشان کرد: دولت می‌تواند با استفاده از سرمایه افراد کهن‌سال و تسهیلات با اقساط بهره پایین به نیروهای متخصص و باانگیزه جوان ترکیب مدیریتی فعالی در جامعه صنعتی ایجاد کند.

ابوی عملکرد وزارت کار را ضعیف ارزیابی کرد و افزود: وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی به‌عنوان یکی از وزارتخانه‌های مهم در بحث اقتصاد مقاومتی انتظارات بیشتری را جلب می‌کند و البته اقدامات این وزارت در حد انتظارات نبوده است.

دبیر کل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران عنوان داشت: در بیش از ۵۰ درصد از ۵ بند تکالیف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای تحقق اقتصاد مقاومتی که از سوی معاون رئیس‌جمهور ابلاغ‌شده اقداماتی شروع‌شده است اما کافی نیست.

وی افزود: دولت در بخش فرهنگ‌سازی اقتصاد مقاومتی کمتر توجه کرده است، به‌طور مثال در مصرف آب و سیاست‌های کشت در وزارت جهاد کشاورزی که ۹۰ درصد مصرف آب را در اختیار دارد فرهنگ‌سازی نشده است.

ابوی در انتها بابیان اینکه تولید برخی محصولات کشاورزی مقرون‌به‌صرفه نیست بیان داشت: برای اجرای اقتصاد مقاومتی نیاز است تمامی منابع و جوانب کار در نظر گرفته شود و تنها تولید یک کالا و محصول ملاک عملکرد نباید قرار بگیرد.

.

منبع : راه دانا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.