22 مهر, 1395

مهارت‌‌آموزی و کارآفرینی لازمه اقتصاد مقاومتی است

مهارت‌‌آموزی و کارآفرینی لازمه اقتصاد مقاومتی است و دانشگاه علمی و کاربردی در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی به تربیت نیروی ماهر و متناسب با نیاز بازار اهتمام ویژه‌ای دارد.

حمیدرضا عزیزی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس ، اظهار کرد: مهارت‌‌آموزی و کارآفرینی لازمه اقتصاد مقاومتی است و دانشگاه علمی و کاربردی در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی به تربیت نیروی ماهر و متناسب با نیاز بازار اهتمام ویژه‌ای دارد.

رئیس دانشگاه علمی و کاربردی چهارمحال و بختیاری افزود: این دانشگاه از دل صنعت، کشاورزی، هنر و خدمات اجتماعی بیرون آمده است و در این چهار گروه به تربیت دانشجو می‌پردازد.

وی بیان داشت: در حال حاضر بیشترین تعداد دانشجو در این دانشگاه را دانشجویان گروه خدمات اجتماعی تشکیل می‌دهند که بیانگر این موضوع است که همچنان استقبال از رشته‌های خدمات و مدیریت در استان بیشتر است و کشاورزی و صنعت توسعه لازم را پیدا نکرده است.

عزیزی تاکید کرد: آموزش‌های این دانشگاه مهارت‌محور بوده و یکی از دلایل تاسیس آن عدم وجود توانمندی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مهارتی لازم در فارغ‌التحصیلان سایر مراکز علمی و دانشگاه‌های نظام نظری بود که برای برطرف کردن نیازها و مشکلات بخش صنعت و اشتغال دارای توان مهارتی لازم نبودند.

رئیس دانشگاه علمی و کاربردی چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: تربیت نیروی متخصص و تکنسین متناسب با بازار کار و صنعت با استفاده از توانمندی و امکانات موجود در دستگاه‌های دولتی، کارخانجات، شرکت‌های دولتی و غیردولتی از رسالت‌های مهم این دانشگاه است.

منبع : فارس

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.