19 مهر, 1395

قراردادهای نفتی تضعیف ظرفیت های داخلی و خلاف اقتصاد مقاومتی است

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی گفت: قراردادهای نفتی تضعیف ظرفیت های داخلی و خلاف اقتصاد مقاومتی است و ایرادهای اساسی بر این قرادادها وارد بوده که از اساس با این قراردادها مخالف هستیم.

"عباس گودرزی" نماینده مجلس با اشاره به قرادادهای نفتی گفت: علت بستن قراردادهای نفتی،  نوع نگاه ، نگرش ، تفسیر و رویه و ساز و کار موجود در دولت است.

 

 وی اضافه کرد: تمایلی نیست که این قرارداد ها از صحن مجلس شورای اسلامی بگذرد چرا که می گویند این قرداد بین دو دولت نیست در حالی که معتقدیم، شرکت جلوی قضیه بوده و پشت قضیه دولت است.

 

 به گفته وی طبق قانون این قراردادها باید از صحن مجلس بگذرد اما در برابر این اقدام مجلس مقاومت کردند و تنها بسنده به یک جلسه بود که نمایندگان مجلس اعتراض های خود را به صورت مصاحبه، نطق و بیانیه اعلام کردند.

 

 گودرزی اظهار داشت: در حال حاضر می گویند که تعدیل کرده اند و زمان را کاهش داده اند به طوری که در ابتدا قرار بود این قراردادها ۳۲ تا ۵۷ سال باشد و بهره برداری طی این مدت به دست بیگانگان باشد اما بعد از تذکرات رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در مدت زمان قراردادها تعدیل و به گفته خودشان به ۱۰ سال کاهش یافته است.

 

 نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: بهره برداری منابع نفتی طی سالهای طولانی به بیگانگان، بیم تسلط بیگانان را بر منافع نفتی تشدید می کند که ایرادهای اساسی بر این قرادادها وارد است که از اساس با این قراردادها مخالف هستیم.

 

 وی بیان کرد: این قراردادها به معنای نقص اقتصاد مقاومتی، تضعیف ظرفیت های داخلی، تحقیر دانشمندان و نیروهای انسانی توانمند کشور است و کاملا خلاف اقتصاد مقاومتی است و این کار تقویت خام فروشی در کشور است.

 

 گودرزی خاطر نشان کرد: این توانمندی در کشور ما وجود دارد که  روی پای خود باشیم چرا که نیروهای بسیار توانمند و متخصصان زیادی در کشور هستند که می توان از توانمندی آنها بهره برد.

منبع : سفیر افلاک

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.