19 مهر, 1395

تاسیس داروخانه گیاهی در راستای اقتصاد مقاومتی

مدیر کل طب سنتی وزارت بهداشت گفت: با ایجاد داروخانه‌های گیاهی استفاده از فرآورده‌های طبیعی و سنتی را ترویج می‌کنیم که این موضوع در راستای اعمال سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و پدافتد غیر عامل است.

محمود خدادوست در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: هدف وزارت بهداشت از تأسیس دارو خانه های گیاهی، اجرای سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه سلامت است که دسترسی مردم را به داروهای گیاهی ایمن و مؤثر افزایش می دهد.

وی با اشاره به تصویب و ابلاغ آیین نامه داروخانه های گیاهی گفت: هم اکنون سازمان غذا و دارو با همکاری انجمن علمی داروسازان و نماینده ای که از طرف کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی معرفی شده است در دفتر طب سنتی وزارت بهداشت مشغول تدوین ضوابط اجرایی این آیین نامه هستند.

خدادوست افزود: اعتراض برخی از داروخانه های فعلی به تأسیس داروخانه گیاهی عجولانه است، انجمن داروسازان دغدغه هایی را مطرح کرده که عمدتاً برداشت های شخصی از آیین نامه بود و بنا شد در تدوین ضوابط اجرایی به این دغدغه ها پاسخ های شفاف داده شود.

وی گفت: با تأسیس داروخانه های گیاهی، داروخانه های فعلی می توانند همچنان به عرضه داروهای گیاهی ادامه دهند و اینطور نیست که از این پس داروخانه های قدیمی نتوانند داروی گیاهی بفروشند بلکه تأسیس داروخانه گیاهی فقط برای تسهیل دسترسی مردم به انواع داروهای گیاهی است.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.