19 مهر, 1395

جهانگیری راست می گوید در خصوص اقتصاد مقاومتی هم جلسه داشته اند هم سفر؛ اما خبری از خروجی نیست

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود اینکه رهبر انقلاب به اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی تاکید داشتند، بازهم دولتمردان به دنبال گزارش تهیه کردن و برگزاری همایش و جلسات هستند در حالیکه مطابق فرموده رهبری، این نشست ها و همایش ها باید خروجی داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین سید ناصر موسوی لارگانی در گفتگ با اشاره به اظهارات معاون اول رئیس جمهور مبنی بر عملکرد خوب وزارتخانه ها و دولت در زمینه اقتصاد مقاومتی گفت: اظهارات آقای جهانگیری در خصوص جلساتی که در ارتباط با اقتصاد مقاومتی برگزار شده یا سفرهای وزرا در این زمینه به استان های مختلف، درست است اما اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبری که فرمودند اقدام و عمل، زمانی انجام می شود که مردم طعم آن را بچشند و احساس کنند.

مردم باید طعم اقتصاد مقاومتی و افزایش قدرت خرید را بچشند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اذعان داشت: اگر به سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب و خواسته های ایشان در اقتصاد مقاومتی دست پیدا کنیم، باید رکودی که بر کارگاه های تولیدی و صنایع ما حاکم است، برطرف گردد، شاهد رونق اشتغال باشیم و حتی قدرت خرید مردم بالا رود اما امروز این موارد را احساس نمی کنیم.

وی تاکید کرد: قرار بود با عمل کردن به سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری، واردات را به حداقل برسانیم اما اینگونه نیست؛ واردات بی رویه زیاد شده اند و اجناس در اکثر مغازه های لوازم خانگی و لوازم مصرفی مورد نیاز روزمره، خارجی هستند که نشان می دهد در این زمینه موفق نبوده ایم.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی لارگانی ابراز کرد: وقتی رهبر انقلاب بحث اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند، تاکید داشتند که دولت، مجلس و ملت باید دست به دست هم دهند تا اقتصاد ما به گونه ای مقاوم شود که تحریم ها، تهدیدها و فشارها تاثیری بر کشور ما نداشته باشد و بالا و پایین شدن قیمت نفت بر آن موثر نباشد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه امروز شاهد هستیم برخی شرکت ها ۶ ماه است حقوق کارگران را نداده اند که  این نشان می دهد در اجرای اقتصاد مقاومتی موفق نبوده ایم، اگر موفق بودیم و شرکت ها تولیدات خود را در بازار عرضه کرده بودند،می توانستند حقوق و مزایای کارکنان را پرداخت کنند.

دولت در زمینه اجرای اقتصاد مقاومتی موفقیت چشمگیری نداشته است

وی با بیان اینکه دولت در زمینه اقتصاد مقاومتی موفقیت چشمگیری نداشته است، اظهار داشت: با وجود اینکه رهبر انقلاب به اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی تاکید داشتند، بازهم دولتمردان به دنبال گزارش تهیه کردن و برگزاری همایش  و جلسات هستند در حالیکه مطابق فرموده رهبری، این نشست ها و همایش ها باید خروجی داشته باشد؛ به طور مثال باید دید جلسه ای که در خصوص فساد اقتصادی شکل گرفته، چه دستاوردی داشته و تا چه حد مانع از فساد شده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: متاسفانه عده ای فقط به دنبال ارائه گزارش های دهن پر کن به مقام معظم رهبری و عموم ملت هستند اما عملا در زمینه اقتصاد مقاومتی چیزی دیده نشده است.

منبع : ناب نیوز

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.