18 مهر, 1395

به خاطر درآمدهای نفتی، روابط دولت با مردم خوب تنظیم نمی‌شود

یک مدرس دانشگاه‌ گفت: به خاطر درآمدهای نفتی، روابط دولت با مردم خوب تنظیم نمی‌شود.

دکتر حسن‌پور در همایش اقتصاد مقاومتی در شهرداری که به همت معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی استان برگزار شد، اظهار کرد: از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تأمین شرایط و فعال‌سازی تمام مناطق و منابع مالی، سرمایه‌های انسانی و علمی کشور به منظور توسعه کارآفرینی و به حداکثر رساندن مشارکت آحاد جامعه در فعالیت‌های اقتصادی، تسهیل و تشویق همکاری‌های جمعی و تأکید بر ارتقاء درآمد و نقش طبقات کم‌درآمد و متوسط است.

وی اضافه کرد: سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی با هدف تأمین رشد پویا و بهبود شاخص‌های مقاومت اقتصادی و دستیابی به اهداف سند چشم‌انداز بیست ساله سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی با رویکرد جهادی، انعطاف‌پذیر و فرصت‌ساز است.

حسن‌پور ادامه داد: همچنین استفاده از ظرفیت‌های اجرای هدفمندسازی یارانه‌ها در جهت افزایش تولید اشتغال و بهره‌وری کاهش شدت انرژی و ارتقاء شاخص‌های عدالت اجتماعی است.

این مدرس دانشگاه‌ تصریح کرد: سهم‌بری عادلانه عوامل در زنجیره تولید تا مصرف متناسب با نقش آنها در ایجاد ارزش به ویژه با افزایش سهم سرمایه انسانی از طریق ارتقای آموزش مهارت، خلاقیت، کارآفرینی و تجربه از سیاست‌های دیگر اقتصاد مقاومتی است.

وی گفت: با اقتصاد مقاومتی تولید داخلی نهاده‌ها و کالاهای اساسی(به ویژه در اقلام وارداتی) افزایش می‌یابد و به تولید محصولات و خدمات راهبردی اولویت داده می‌شود. همچنین بنادر مبادی تأمین کالاهای وارداتی با هدف کاهش وابستگی به کشورهای محدود و خاص ایجاد می‌شوند.

حسن‌پور اظهار کرد: متأسفانه به خاطر درآمدهای نفتی ایران روابط دولت با مردم خوب تنظیم نمی‌شود. هرچه دولت مالیات بیشتری از مردم بگیرد آنان پول کمتری برای سرمایه‌گذاری و مصرف دارند که اگر سرمایه‌گذاری نشود نهایتاً تولیدی صورت نخواهد گرفت و در نتیجه باعث رکود خواهد شد.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.