18 مهر, 1395

اقتصاد دانش بنیان یک نیاز ضروری است

مدیر منطقه ویژه علم وفناوری ربع رشیدی با تاکید بر تمرکز بر فعالیت‌های دانش بنیان گفت: اقتصاد دانش بنیان نه یک اجبار بلکه یک نیاز ضروری است.

علی جهانگیری، در جلسه روسای کمیته های اقتصاد دانش بنیان دستگاه های اجرایی استان با اشاره به انتخاب آذربایجان شرقی به عنوان استان الگو در اقتصاد مقاومتی گفت: دو سال قبل از این ابلاغ ما به جد پیگیر مباحث اقتصاد مقاومتی بودیم چرا که معتقدیم تنها راه نجات کشور و برون رفت از مشکلات  پیش رو تحقق کامل سیاست های اقتصاد مقاومتی است.

وی مردمی بودن، عدالت محور بودن، درون زا بودن، برون گرا بودن و دانش بنیان بودن را مولفه های اصلی اقتصاد مقاومتی دانست و خاطرنشان کرد: موضوعی که در این بین بیش از هر چیزی مهم و اساسی است تاکید بر دانش بنیان بودن است . امروز شاهد هستیم که با وجود سرمایه گذاری های کلان در صنعت با ضعف های اساسی روبرو هستیم و از سویی با وجود هزینه های بالای  تحصیلات تکمیلی نیز دانشگاه های ما نتوانسته‌اند در تولید ثروت آنگونه که باید و شاید نقش آفرینی کنند و راه حل این مشکلات همراهی و همکاری این دو بخش با تاکید بر دانش بنیان بودن است.

جهانگیری، وظیفه سازمان ها و نهادهای درگیر در موضوع اقتصاد مقاومتی و به تبع آن اقتصاد دانش بنیان را سنگین دانست و متذکر شد: انتظار می رود بر اساس آیین نامه ها و شرح وظیاف تعریف شده مجموعه های  ذی ربط در زمان مقرر عملکرد خود را ارائه دهند.

نماینده تام الاختیار استاندار آذربایجان شرقی در حوزه فناوری، با اشاره برگزاری چهارمین نمایشگاه و جشنواره فناوری های نو و پیشرفته ربع رشیدی در تبریز گفت: این نمایشگاه ۲۰ تا ۲۳ آبان ماه در محل نمایشگاه بین المللی تبریز برگزار می شود .

جهانگیری ادامه داد: سازمان های اجرایی می توانند نیازهای فناوری بخش های مختلف را در این نمایشگاه به صورت برجسته اعلام کنند تا با تعامل با فناوران بتوانند نتایج مورد نیاز را به دست آورند .

وی خرید محصولات شرکت های دانش بنیان از سوی سازمان ها و نهادهای دولتی و خصوصی را یادآور شد و گفت:  انتظار داریم  سازمان های اجرایی  خرید محصول از شرکت های دانش بنیان  را در اولویت قرار دهند.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.