18 مهر, 1395

نهادینه سازی سبک زندگی اسلامی و اقتصاد مقاومتی در عمل به سیاست‌های خانواده

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد با اشاره به سیاست‌های ابلاغی خانواده از وجود نگاهی در کمیته امداد برای نهادینه سازی سبک زندگی اسلامی و اقتصاد مقاومتی در میان مددجویان خود خبر داد.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به ابلاغ سیاست‌های کلی خانواده از سوی رهبر معظم انقلاب اظهار کرد: کمیته امداد خود را مورد شمول تمامی این بندها می‌داند.

وی تصریح کرد: در همین راستا حمایت‌های ویژه‌ اجتماعی اقتصادی و فرهنگی را از خانواده‌ها به ویژه زنان بی‌سرپرست در صدر برنامه‌های خود قرار داده‌ایم.

رهبر با بیان اینکه روح کلی سیاست‌های کلی خانواده حاکم بر اقدامات کمیته امداد است اظهار کرد: آن چیزی که به صورت واقع کمیته امداد می‌تواند انجام دهد مربوط به ۴ یا ۵ بند این سیاست‌ها بوده که مربوط به برنامه‌های حمایتی کمیته امداد می‌شود.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد با تأکید بر لزوم فرهنگ سازی تسهیل ازدواج آسان و اقتصاد مقاومتی در برنامه‌این نهاد برای اجرای سیاست‌های کلی خانواده عنوان کرد: ما برای تسهیل ازدواج آسان و فرهنگ سازی در این رابطه نگاهی را حاکم کرده تا هم بندهای سیاست‌های کلی را اجرا کنیم و هم در ادامه آن موضوع اقتصاد مقاومتی را نهادینه کنیم.

این مدیر ارشد کمیته امداد همچنین به اجرای دوره‌های آموزشی مهارت‌های سبک زندگی اسلامی و ایرانی برای زوج‌های جوان اشاره کرد و افزود: برای زوج‌ها دوره‌های پیش از ازدواج، حین و پس از ازدواج در کمیته امداد تعریف شده‌اند که در این راستا زوج‌ها مهارت‌های زندگی را کسب می‌کنند. 

منبع : دانشجو

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.