18 مهر, 1395

فرهنگ استفاده از کالای ایرانی در میان مردم ترویج شود

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: فرهنگ استفاده از کالای ایرانی باید در میان مردم ترویج شود.

 سید مرتضی بختیاری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس با اشاره به اقتصاد مقاومتی به عنوان یکی از موضوعات مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: بحث توجه به تولیدات داخلی با رویکرد تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از جمله موضوعات مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است که باید توجه جدی به آن شود.

وی ادامه داد: توجه به کالای داخلی و حمایت از تولید ملی در واقع به همان سخن امام راحل برمی‌گردد که فرمودند «ما می توانیم» و این «ما می‌توانیم» در واقع الگو و مسیر راه برای حمایت از تولیدات داخلی است.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به برپایی نمایشگاه‌هایی در اکثر استان‌ها برای تأمین کالاهای موردنیاز مردم گفت: همه ساله این نمایشگاه‌ها در قالب‌های مختلف در اکثر استان‌های کشور برگزار می‌شود و کالاهای مورد نیاز مردم با نرخ کمتری در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد اما باید توجه داشت که در برپایی این نمایشگاه‌ها به سوی تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی حرکت شود.

بختیاری خاطرنشان کرد: برپایی نمایشگاه‌هایی همچون «خانواده ایرانی، خانه ایرانی و تولید ایرانی» در راستای توجه به تولیدات داخلی از واردات بی رویه جلوگیری می‌کند و حمایت از تولید کالاهای ملی در نهایت منجر به تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی خواهد شد.

وی با بیان اینکه ظرفیت داخلی کشور ما در حوزه‌های مختلف بسیار بالا است، افزود: آنچه که ضرورت دارد این است که باید در راستای حمایت از تولید ملی وارد میدان شده و فرهنگ استفاده از کالای ایرانی را در بین مردم گسترش دهیم چراکه مصرف کالاهای داخلی اثرات مثبت فراوانی برای جامعه دارد.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی تأکید کرد: نمایشگاه «خانواده ایرانی، خانه ایرانی و تولید ایرانی» یک اقدام ارزشمند در حوزه حمایت کالای ایرانی و تولیدات ملی است و امیدوارم اثرات فرهنگی خود را در جامعه داشته باشد.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.