17 مهر, 1395

سرشماری زمینه ساز توسعه اقتصاد مقاومتی و دانش بنیان است

اجرای دقیق طرح سرشماری نفوس و مسکن زمینه ساز توسعه اقتصاد مقاومتی و دانش بنیان است.

سید اسکندر صیدایی شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: دسترسی به آمار و اطلاعات دقیق و مستند در حوزه های مختلف ضامن اخذ تصمیم گیری های صحیح و اثر گذار در مسیر توسعه کشور است.
وی اذعان کرد: اجرای صحیح طرح سرشماری لازمه برنامه ریزی دقیق در حوزه های مختلف توسعه شهری، روستایی و عشایری، آموزش، نیروی انسانی، بهداشت، بیکاری، اشتغال و میزان درآمد زایی عمومی است.
صیدایی با اشاره به اینکه ثبت اینترنتی اطلاعات و آمار مردم در قالب سرشماری موجب افزایش سرعت و دقت در این امر و کاهش هزینه های غیر ضروری می شود تصریح کرد: تا کنون روند اجرای طرح سرشماری در استان همدان خوب بوده اما انتظار بیشتری در زمینه همکاری عموم مردم و دستگاه های اجرایی برای ثبت اینرنتی آمار و اطلاعات می رود.
وی اظهار کرد: همه دستگاه های اجرایی و مدیریتی موظفند همکاری بیشتری با مردم داشته باشند تا مردم مشارکت اثر بخشی در روند توسعه شهرستان، استان و کشور خود داشته باشند.
صیدایی تاکید کرد: آمار و اطلاعات اخذ شده از مردم در سرشماری محرمانه باقی می ماند و حتی دستگاه قضایی نیز نمی تواند به آن دسترسی پیدا کند.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به وحدت موجود میان مردم و مسوولان و پیشینه شهرستان تویسرکان انتظار می رود میزان مشارکت و همکاری مردم برای اجرای دقیق طرح سرشماری بالا باشد.
طرح سرشماری نفوس و مسکن از سوم تا ۲۴ مهرماه به صورت اینترنتی و از ۲۵ مهرماه تا ۲۵ آبان ماه به صورت حضوری همزمان با سراسر کشور در استان همدان برگزار می شود.

منبع : ایرنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.