17 مهر, 1395

اولویت اجرای طرحهای اقتصاد مقاومتی مناطق محروم باشد

نماینده مردم شهرستان گرمی در مجلس شورای اسلامی گفت: انتظار می‌رود که مسئولان در رابطه با اجرا و تحقق اقتصاد مقاومتی به شهرستانها و مناطق محروم کشور توجه ویژه داشته باشند.

سیدحمایت میرزاده صبح امروز در جلسه ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی که با حضور وزیر نیرو در استانداری اردبیل تشکیل شد، اظهار داشت: در سالی که مزین به اسم اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است باید مسئولان دستگاههای اجرایی و مدیران دولتی در راستای محرومیت‌زدایی، توسعه، ایجاد اشتغال و درآمد پایدار در مناطق محروم کشور اقدامات ویژه‌ای انجام دهند تا به طور واقعی اقتصاد مقاومتی محقق شود.

وی افزود: متاسفانه برخی مدیران در جلسات ستاد راهبری تنها به ارائه آمار و ارقام و برگزاری جلسات و تصویب مصوبه‌ها در رابطه با اقتصاد مقاومتی اشاره می‌کنند که در واقع این موضوع سبب تحقق اقتصاد مقاومتی نمی‌شود و این اقدامات باید در مرحله عمل نشان داده شود که چند کارخانه و واحد تولیدی راکد در مناطق محروم آغاز به کار کرده و یا برای چند نفر اشتغال ایجاد شده است.

نماینده مردم شهرستان گرمی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مقام معظم رهبری ۱۶ سال قبل اعلام کردند که هر کس می‌خواهد محرومیت را ببیند به شهرستان گرمی سفر کند و این در حالی است که بعد از گذشت این همه مدت شهرستان گرمی و مردم آن از نبود بسیاری از امکانات رنج می برند و گرمی به عنوان یک نمونه کامل منطقه محروم قلمداد می‌شود.

میرزاده گفت: اقتصاد مقاومتی باید به گونه‌ای باشد که در مناطق محروم کشور به ویژه مناطق محروم استان اردبیل که شهرستان گرمی نیز جزو آنها به شمار می‌رود زندگی مردم تغییر یافته و مهاجرت کاهش یابد ولی تا به امروز چنین اتفاقی در شهرستان رخ نداده و برخی تنها برخی آمارها و وعده و وعیدها می‌دهند که این موضوع به تحقق اقتصاد مقاومتی کمکی نخواهد کرد.

وی بیان کرد: اقتصاد مقاومتی یک ایده بسیار عالی برای خودکفایی و توسعه کشور بوده که توسط مقام معظم رهبری به تمام مدیران و مسئولان عالی‌رتبه کشور ابلاغ شده است و امیدواریم که مسئولان در رابطه با اجرا و تحقق این موضوع به شهرستانها و مناطق محروم کشور توجه ویژه داشته باشند.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.