17 مهر, 1395

تبدیل شعار اقتصاد مقاومتی به عمل نیازمند حرکت جهادگونه است

وزیر نیرو گفت: شعار اقتصاد مقاومتی به عمل باید به عنوان یکی از وظایف اصلی دولتمردان تعریف شود و حرکتی جهادگونه را می‌طلبد.

حمید چیت‌چیان صبح امروز در جلسه ستاد فرماندهی کارگاه اقتصاد مقاومتی در استان اردبیل اظهار کرد: دو سال مداوم است که مقام معظم رهبری تاکید ویژه‌ای در اقتصاد دارد که این نشان از اهمیت این موضوع است و با نامگذاری سال جدید به نام اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل تکلیف را بر همگان تمام کردند.

وی با تاکید بر اینکه یک تکلیف بر گردن همه ما گذاشته شده است، افزود: در وهله اول مسؤولان  دولتی و بعد از آنها آحاد مردم کشور موظف هستند در چرخه فعالیت‌های اقتصادی حضوری پررنگ داشته باشند.

وزیر نیرو گفت: شعار اقتصاد مقاومتی به عمل باید به عنوان یکی از وظایف اصلی دولتمردان تعریف شود و حرکتی جهادگونه را می‌طلبد.

چیت‌چیان با تاکید بر اینکه در حوزه اقتصاد مقاومتی مسائل تنها به طرح‌های مطرح شده در ستاد محدود نمی‌شود، یادآور شد: ما هم اکنون در نوک پیکان هستیم و به طور ویژه باید این مسائل پیگیری شود.

وی با تاکید بر اینکه ستاد اقتصاد مقاومتی برای وزارت نیرو فعالیت‌ها و دستورالعمل‌هایی را نیز معین کرده است، گفت: در رابطه با مسائل خاص اقتصاد مقاومتی همه ما مسؤول و موظف هستیم که با شیوه درست باید اقتصاد مقاومتی اجرایی و عملیاتی شود.

وزیر نیرو ادامه داد: تبدیل شعار اقتصاد مقاومتی به عمل بسیار کار فوق‌العاده‌ای است و امیدواریم به جایی برسیم که مردم نتایج این شعارها را لمس کرده و شیرینی پیاده شدن این سیاست‌ها را بچشند.

چیت‌چیان ادامه داد: در رونق فعالیت‌های اقتصادی و از میان برداشتن موانع آن ، اقتصاد مقاومتی را دستور کار قرار می‌دهیم و در همین راستا از مسؤولان استان می‌خواهیم تا با تعیین یک تحلیل دقیق و روشن همراه با آمار علت عقب‌افتادگی طرح‌های راکد و نیمه فعال در استان را ارزیابی کنند تا در ستاد اقتصاد مقاومتی به آن پرداخت شود.

وی تصریح کرد: ما نیازمند تصمیم‌گیری نهایی در سطح ملی هستیم که امیدواریم با پیگیری مسؤولان استان و نمایندگان آن در مرکز بتوانیم معضلات و مسائل مختلف را برطرف کنیم.

* سرمایه‌گذاری ۴۵۰ میلیارد تومانی در شبکه‌های آبیاری اردبیل

وزیر نیرو ابراز امیدواری کرد در سفرهای آتی به استان با سفر به شهرستان‌های مختلف از نزدیک در جریان پیشرفت‌، توسعه و عقب‌ماندگی‌ها شهرستان‌ها قرار می‌گیریم.

چیت‌چیان استان اردبیل را دارای استعدادهای فراوان اعلام کرد و گفت: سد خداآفرین یکی از بزرگترین   پروژه‌هایی است که تاکنون در استان اجرایی شده که تخصیص رقم قابل توجه از سوی دولت بیانگر اهمیت این سد است.

وی کشت و صنعت مغان را یکی از بنگاه‌های اقتصادی پررونق در منطقه اعلام کرد و افزود: در صورتی که بتوانیم به کشت و صنعت به عنوان یک واحد دانش بنیان نگاه کنیم و با اختصاص اعتبارات مناسب بتوانیم این شرکت را سرپا نگه داریم می‌توانیم به معنی واقعی ثروت را در این منطقه شاهد باشیم.

وزیر نیرو ایجاد سرمایه‌گذاری‌های زیربنایی در استان را بسیار مهم اعلام کرد و گفت: تاکنون ۴۵۰ میلیارد تومان از اعتبارات شبکه‌های آبیاری برای پروژه‌های آبی استان  اختصاص داده شده است که در این میان سد عمارت و سد خداآفرین از این اعتبارات بهره‌مند شدند.

چیت‌چیان ایجاد سدهای معیشتی را نیز یادآور شد و گفت: ردیف مطالعاتی سدهای معیشتی را نیز پیگیری می‌کنیم.

وی تاکید کرد: سد سبلان، سد کوثر، سد گیوی و سدعمارت در دستور کار جدی ما قرار دارد و علاوه بر آن با اختصاص اعتبار ویژه‌ای  برای آب روستایی نیز در این حوزه پروژه‌های قابل توجهی در حال اجرا است.

منبع : فارس

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.