15 مهر, 1395

حمایت از سرمایه گذاران داخلی اقتصاد مقاومتی را محقق می کند

حمایت و تقویت سرمایه گذاران داخلی زمینه ساز رونق اقتصادی و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است.

محمد ابراهیم رضایی روز پنجشنبه در نشست بررسی مسائل و مشکلات بهره برداری از چاه آب بزرگترین مجتمع مرغداری کشور در خمین افزود: تنها راه برون رفت از بحران بیکاری، حمایت و پشتیبانی سرمایه گذاران داخلی است تا در سایه انگیزه و امنیت چرخه تولید را به حرکت درآورند.
وی اظهارکرد: فراهم کردن امنیت و حمایت واقعی از سرمایه گذاران داخلی، مهم ترین راهکار برای رونق اقتصادی و دستیابی به اقتصاد مقاومتی است.
به گزارش ایرنا وی ادامه داد: فرصت ها و شرایط مناسب برای سرمایه گذاری و کارآفرینی فراهم شده و از این پتانسیل وضعیت فضای کسب و کار بهبود می یابد.
به گزارش ایرنا، رضایی افزود: از فرصت برجام برای جذب هدفمند سرمایه گذاران خارجی باید به بهترین شکل بهره برد.
نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی گفت: مدیران سطوح اجرایی و میانی برای حل مشکلات و موانع اقتصادی بایستی همکاری بیشتری با سرمایه گذاران بخش صنعت داشته باشند.
رضایی اضافه کرد: شهرستان خمین در استان مرکزی یکی از منطقه هایی است که به لحاظ داشتن نرخ بیکاری ۱۶ درصدی و فقر، با مشکلات زیادی روبه رو است.
نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی افزود: رفتار و برخورد با صنعتگران باید اصلاح شود تا سرمایه گذار جذب شود.
وی، کاغذبازی اداری و برخی موانع قانونی را مهمترین مشکل بر سر راه سرمایه گذاران دانست و خواستار تسهیل در این مسیر شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: گره کور بیکاری فقط با حمایت از کارآفرینان و سرمایه گذاران داخلی باز می شود.
عزیز فیلی افزود: سرمایه گذاران با هدف ایجاد اشتغال و رونق تولید در شهرستان خمین حاضر به سرمایه گذاری شدند که می بایست بسترهای لازم برای آنان فراهم شود.
وی گفت: طرح مجتمع مرغداری خمین نقش مهمی در رونق اقتصاد و ایجاد اشتغال در این شهرستان خواهد داشت و نباید به خاطر تامین آب بر زمین بماند.
در این نشست تفاهم نامه سه جانبه بین آب منطقه ای ،آب و فاضلاب روستایی و سرمایه گذار منعقد شد.
در این تفاهم نامه مقرر شد آب مجتمع بزرگترین مرغداری کشور از چاه به میزان ۲۰ لیتر در ثانیه تامین شود و ۱۰ لیتر آب در ثانیه نیز به آب و فاضلاب روستایی برای تامین آب روستا داده شود و مالکیت چاه حفاری شده نیز با سرمایه گذار باشد.
بزرگترین مجتمع مرغداری گوشتی و تخم گذار کشور با ظرفیت ۲ میلیون قطعه در خمین در حال ساخت است که این مجتمع به عنوان مرکزی برای پشتیبانی همه مرغداری های شهرستان و استان های اطراف، نهاده های دامی نظیر دارو و خوراک وارد و توزیع می کند.
این واحد مرغداری در زمینی به وسعت پنج هکتار در حوالی روستای محمد آباد از توابع خمین توسط سرمایه گذار بخش خصوصی در حال ساخت است.
در این مجتمع علاوه بر تولید مرغ با ظرفیت ۱۲هزار و۵۰۰ تن و ۱۸ هزار تن تخم مرغ در سال، امکانات فراوری این محصولات دامی نیز فراهم شده است.
این واحد مرغداری به صورت تمام مکانیزه ساخته می شود و شامل بخش هایی نظیر کشتارگاه صنعتی، بسته بندی، شبکه نگهداری و توزیع است که با راه اندازی آن تا پایان سال جاری برای ۳۰۰۰ نفر از جمعیت بیکار شهرستان فرصت شغلی مستقیم فراهم می شود.

منبع : ایرنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.