15 مهر, 1395

بازاریان و اصناف پرچم دار اقتصاد مقاومتی هستند

اقتصاد مقاومتی کشور را در برابر دشمن پیروز کرده و باعث می شود دشمن به اهدافش نرسد

سردار کاظم مجتبایی همزمان با هفته ناجا در همایش پلیس، امنیت و اصناف در اتاق اصناف قم که با حضور روسای اتحادیه های استان برگزار شد،‌ با بیان اینکه ارزش واژه ها در فرهنگ های مختلف متفاوت است،‌ اظهارداشت:از نظر دین اسلام مفاهیم برخی واژه ها مقدس و با ارزش هستند اما در برخی از ادیان اینگونه نیست، مانند کلمه حجاب که در دین اسلام واژه ای مقدس است.
 
وی با اشاره به اینکه دین در جوامع تعیین کننده ارزش و ضد ارزش است، تصریح کرد:یکی از واژه ها در دین اسلام تقوا یعنی کنترل نفس است و از ورود به تخلفات و تجاوز به حریم دیگران جلوگیری می کند.
 
فرمانده انتظامی استان قم با بیان اینکه تقوا انسان ها را از انحراف باز می دارد، افزود: تقوا افراد را از گناهان باز داشته و از آتش جهنم دور می کند و در مذهب ما ارزشمند است.
 
وی گفت:یکی دیگر از موضوعات صبر است و واژه ای مقدس در دین ماست، بی صبری و نداشتن تحمل باعث می شود انسان ها مرتکب گناهانی بزرگ شوند.
 
سردار مجتبایی با اشاره به واژه مقاوت و استقامت، تصریح کرد:در بسیاری از موارد انسان هایی مرعوب دشمن می شوند که بی تحمل بوده و از اسقامت لازم برخوردار نبودند.
 
وی خاطرنشان کرد:در جنگ تحمیلی اگر مردم در مقابل دسیسه های دشمن مقاومت نمی کردند باید کشورمان را تقدیم بیگانگان می کردیم .
 
فرمانده انتظامی استان قم گفت:ایمان، صبر و استقامت زمینه های وسیعی می خواهد که بایستی دیگران در این زمینه کمک کنند .
 
وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری (مدظله العلی) راجع به اقتصاد مقاومتی، گفت: اقتصاد مقاومتی کشور را در برابر دشمن پیروز کرده و باعث می شود دشمن به اهدافش نرسد.
 
سردار مجتبایی گفت:ریشه بسیاری از موفقیت ها در اهتمام به اقتصاد مقاومتی است و اگر دشمن بخواهد در جبهه نظامی پیروز شود و یا ایمان را از مردم بگیرد از اقتصاد وارد شده بنابراین باید وابستگی را به حداقل رساند.
 
وی با اشاره به پیشرفت روزافزون تکنولوژی در دنیا، تاکید کرد:باید راه مقابله با وابستگی را یاد بگیریم و پادزهر دشمنی ها را در وجود خود درست کنیم، دشمنان می خواهند ایران وابسته به نفت باشد.
 
فرمانده انتظامی استان قم در بخش دیگری از سخنان خود گفت:کمر تولید با ورود قاچاق به کشور شکسته شده و باید تکلیف آن مشخص شود و البته مصرف بی رویه و نامتعارف نیز باعث می شود ضررهای بالایی متوجه کشور شود.
 
سردار مجتبایی با بیان اینکه بازار یک تکیه گاه اقتصادی برای نظام است و نباید کمک بازاریان در هزینه کرد جنگ در هشت سال دفاع مقدس نادیده گرفت، تاکید کرد: همه باید تلاش کنند تا اقتصاد مقاومتی شکل بگیرد و پرچم دار اقتصاد مقاومتی بازاریان و اصناف هستند . 

منبع : تابناک

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.