14 مهر, 1395

هجوم شرکت های بین المللی برای سرمایه گذاری املاک

توسعه دهندگان و سرمایه گذاران املاک در سراسر دنیا ایران را بعنوان مکان اصلی برای پروژه های بعدی خود انتخاب کرده اند.

به گزارش وال استریت ژورنال، توافق هسته ای ایران با قدرت های جهانی، باعث برداشته شدن تحریم ها شده و راه برای کسب وکار و تجارت با ایران را بازکرده است. در حال حاضر سازندگان هتل و مراکز خرید بزرگ از اروپا و سراسر خاورمیانه به سرعت به سمت استفاده از این فرصت در ایران هستند.

توسعه دهندگان املاک در حال شرط بندی بر روی پایتخت ایران، تهران، هستند و این در حالی است که برخی از شرکت های اروپایی دست به ایجاد دفاتر خود در تهران زده و در حال رونق بخشیدن به بازارهای مختلف هستند. نقشه اصلی برای این توسعه دهندگان املاک، ساخت مرکزی در نزدیکی فرودگاه بین المللی تهران است که این مرکز را به قطب لجستیکی تبدیل می کند که می تواند با مراکز خرید در دبی و ترکیه رقابت کند.

جغرافیای ایران، طبقه متوسط در حال رشد، و منابع ایران، این کشور را به هدفی وسوسه انگیز برای شرکت های بین المللی تبدیل کرده است که سال ها در حاشیه بوده اند. بعد از سال ها تحریم، تقاضا برای مصرف کالاهای خارجی در ایران با بازار ۸۰ میلیونی بالا رفته است و این فرصتی استثنایی به شرکت ها و کمپانی های بزرگ اروپایی داده است تا در این بازار سرمایه گذاری مطمئنی داشته باشند.

البته برخی از تحریم های آمریکا علیه ایران همچنان پابرجا باقی مانده اند و این مسئله شرکت های آمریکایی را برای سرمایه گذاری در ایران ناامید ساخته است؛ بسیاری از شرکت های بین المللی در بخش انرژی و سلامت نیز در حال حاضر دوباره کار خود را در ایران آغاز کرده و یا درراه بازگشت به این کشور هستند.

شرکت های تولید و اداره هتل، مانند شرکت فرانسوی آکور، شرکت اسپانیایی ملیا، و شرکت گروه های هتلداری  آستین برگر از جمله شرکتهایی هستند که به سرعت وارد بازار ایران شده اند و تلاش دارند جایگاه خود را در این بازار تثبیت کنند.

منبع : اقتصاد برتر

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.