13 مهر, 1395

برخی بانک‌ها در خدمت توسعه اقتصادی استان نیستند

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی توجه به اقتصاد مقاومتی را یک ضرورت جدی دانست و گفت: متأسفانه برخی بانک‌های خصوصی هیچ توجهی به نیازهای اقتصادی استان ندارند.

احمد امیرآبادی فراهانی شامگاه دوشنبه در سیزدهمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان قم با تقدیر از عملکرد برخی از بانک‌های دولتی در پرداخت تسهیلات تولید، گفت: واقعاً جای تأسف است که برخی از بانک‌ها در خدمت توسعه اقتصادی استان نیستند.

وی با تأکید بر اینکه کشور در شرایط رکود اقتصادی قرار دارد، اظهار کرد: درست نیست در این شرایط رکود دولت را تنها گذاشته و به فکر توسعه و رونق اقتصادی نباشیم.

توجه به مبارزه با قاچاق کالا

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پرداخت تسهیلات به بخش صنعتی و کشاورزی در قم گفت: ضرورت دارد که پرداخت تسهیلات در رفع رکود و ایجاد اشتغال باشد.

وی توجه به صادرات را یک اصل مهم در حمایت از تولید ارزیابی کرد و افزود: حمایت از تولید صادرات محور کمک شایانی به ارزش افزوده اقتصادی استان می‌کند.

امیرآبادی با بیان اینکه یکی از فعالیت‌های جدی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی باید در مبارزه با قاچاق کالا باشد، گفت: درست است که قم شهری مرزی محسوب نمی‌شود اما با توجه به اینکه این شهر محور مواصلاتی ۱۷ شهر مهم کشور است می‌تواند در مبارزه با قاچاق کالا با دولت همراهی چشمگیری داشته باشد.

لزوم راه‌اندازی شعب در مناطق محروم

وی، رکود ساخت‌وساز مسکن را یکی از دلایل موانع رشد اقتصادی اعلام کرد و گفت: اگر ساخت‌وساز فعال شود می‌تواند به بسیاری از بخش‌های تولیدی رونق تازه‌ای ببخشد.

نماینده مردم قم در خانه ملت با تأکید بر اینکه بی‌اعتنایی بانک‌های خصوصی به روند تولید و صنعت استان توجیه ندارد، گفت: راه‌اندازی شعب بانکی در برخی از محلات تازه تأسیس به ویژه پردیسان در دستور کار شورای هماهنگی بانک‌های استان قرار بگیرد.

منبع : مهر

مطالــــب مرتبط
بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.