13 مهر, 1395

پیشرفت کاری اقتصاد مقاومتی را در همه استان‌ها مورد بررسی قرار می دهم

معاون اول رییس جمهور گفت: با توجه به این که مبارزه با کالای قاچاق در دستور کار قرار گرفته، طی سال جاری قاچاق کالا در کشور کاهش جدی یافته است.

 اسحاق جهانگیری در جمع خبرنگاران با اشاره به مبحث مهم اقتصاد مقاومتی اظهارکرد: اقتصاد مقاومتی یکی از کارهای مهمی است که امسال در دستور کار قرار گرفته و نهادهایی نیز برای اجرای آن مسئول شدند.

وی ادامه داد: در این راستا به استان‌های مختلف سفر می‌کنم تا پیشرفت کاری اقتصاد مقاومتی را در همه استان‌ها مورد بررسی قرار دهم.

جهانگیری افزود: مقام معظم رهبری امسال یک اولویت مشخص کرده به عنوان سال "اقتصاد و عمل" و ۱۰ سرفصل در این راستا انتخاب و جلساتی بر مبنای این سیاست نیز برگزار شده است.

وی گفت: ۱۲۰ طرح مهم در جهت اقتصاد مقاومتی شناسایی، و برای سال جاری اولویت گذاری شد که مبنای این کار تحرک بخشی به اقتصاد و توسعه چرخ تولید است.

جهانگیری عنوان کرد: طی شش ماهه اول سال جاری تقریبا در همه وزارتخانه ها پیشرفت کاری خوبی گزارش شده و از برنامه جلو بودیم.

وی یادآورشد: در جلسه قبل هیات دولت ، وزیر صنعت معدن و تجارت  گزارشی داده است که ۱۰ هزار واحد صنعتی با استفاده از این فرصت از سیستم بانکی بهره برده اند.

جهانگیری با ذکراینکه طی سال جاری دو میلیارد دلار تراز تجارت کشور مثبت بوده است، خاطرنشان کرد:صادرات هم موضوع مهم دیگری در بحث اقتصاد مقاومتی است و در این راستا باید استان های مرزی فعال شوند.

وی عنوان کرد:امروز برای افتتاح پروژه مهم سد غلامان به خراسان‌شمالی سفر کرده ایم و علاوه بر این بازدیدهایی دیگری نیز خواهیم داشت.

جهانگیری ادامه داد: این سفر فرصت مناسبی است تا با استاندار و دیگر مسئولان صحبت‌هایی داشته باشیم و از نزدیک مشکلات و موانع را ببینیم.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.