12 مهر, 1395

ارشاد به کالا‌های خارجی مجوز تبلیغات می‌دهد/ همیشه پای صدور مجوز‌های بی اعتنا به اقتصاد مقاومتی درمیان است

تبلیغ کالا‌های خارجی بر روی بدنه اتوبوس‌‎ها با مجوز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی همراه بود که خود حاکی از عدم توجه به اقتصاد مقاومتی است.

چندین ماه است که از انتخاب نام سال به عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» توسط رهبری می‌گذرد.

 

در این میان بودند دستگاه‌هایی که در راه تحقق اقتصاد مقاومتی گام برداشتند و اختیارات خود را در این راه صرف کردند؛ حال سازمان‌ها و ارگان‌هایی نیز فعالیت دارند که در اوج فشار‌های اقتصادی وارد بر مردم و تعطیلی کارخانه‌های داخلی، تبلیغ کالای خارجی را نگین پیشانی خود کرده و برای پر فروش شدن بازارش هزینه می‌کنند.

 

از چند روز گذشته تصاویری از تبلیغ کالا‌های خارجی بر بدنه اتوبوس‌های شهری در فضای مجازی منتشر می‌شود که زیر آن با افتخار نام کشور وارد کننده حک شده است.

 

برای چرایی تبلیغ کالای خارجی بر روی بدنه اتوبوس‌های شهری با علی اصغر نیشابوری مدیر عامل سازمان اتوبوس‌رانی مشهد به گفت‌و‌گو پرداختیم که مشروح آن به شرح ذیل است:

 

طبق قراردادی که با شرکت پیمانکار برای تبلیغ کالا‌ها بر روی بدنه اتوبوس‌ها منعقد کرده‌ایم، این شرکت موظف شده تا برای نمایش هر تبلیغ، مجوز لازم را از ادره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی اخذ نماید.

 

تمام تبلیغات اتوبوس‌ها دارای مجوز از اداره کل فرهنگ و ارشاد است.

 

تاکید ما به شرکت پیمانکار این است که تبلیغات محصولات خارجی نباید بر روی بدنه اتوبوس‌ها به نمایش گذاشته شود، بلکه کالای تبلیغی باید محصول داخلی کشور باشد.

 

نمایش تبلیغ کالای خارجی بر بدنه اتوبوس جرم یا تخلف نیست بدان جهت که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مجوزش را صادر کرده است، با این حال تلاش این است که از کالای داخلی برای تبلیغات بهره گرفته شود.

 

در نهایت این شرکت پیمانکار تبلیغاتی است که بنا به مجوز صادر شده اقدام به تبلیغ کالا می‌کند.

منبع : دانا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.