11 مهر, 1395

سرپیچی بانک ها از ستاد اقتصاد مقاومتی اطلاع رسانی می شود

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: سرپیچی بانک ها نسبت به فرمان رهبری در ستاد اقتصاد مقاومتی اطلاع رسانی می شود.

قاسم سلیمانی دشتکی روز یکشنبه در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: بانک های این استان ۲ هفته فرصت دارند طرح های تولیدی و اقتصادی که به آنها معرفی شده است را در چارچوب مقررات اقتصاد مقاومتی و ستاد تسهیل برای پرداخت تسهیلات رد و یا تایید کنند.
وی گفت: سیستم بانکی باید در پرداخت تسهیلات به طرح های تولیدی اقتصاد مقاومتی در رویه خود تحول ایجاد کند در غیر این صورت گزارش عملکرد بانک های استان به بانک های مرکزی اعلام می شود.
استاندار چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: کوتاهی و ضعف همکاری بانک ها با سیستم اقتصاد مقاومتی در استان در ماه های گذشته به صورت درون استانی بارها تذکر داده شده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری نیز گفت: سامانه بهین یاب وابسته به این وزارتخانه از ابتدای مهرماه برای ثبت و ارجاع واحد تولیدی به بانک بسته شده و هم اینک مدت زمان محدود پرداخت تسهیلات و بررسی شرایط بازگشت به تولید در واحدهاست.
سید نعیم امامی ادامه داد: بانک ها در فرصت محدودی که در اختیار دارند واحدهایی را که به آنها معرفی شده اند، تعیین تکلیف کنند.
به گفته وی، از حدود ۲۷۰ واحد صنعتی مشکل دار در ستاد اقتصاد مقاومتی که به بانکهای عامل در استان معرفی شده تنها ۴۳ مورد تسهیلات دریافت کردند.
سعید منصوریان طبائی، دبیر شورای هماهنگی بانک های چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست گفت: بانک ها سپرده مردم را به عنوان تسهیلات پرداخت می کنند و همه ساله با حجم گسترده ای از بدهی ها بدون بازگشت مواجه هستند.

منبع : ایرنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.