11 مهر, 1395

حمایت از تولیدات استاندارد و صادرات محور

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: هدف دولت کمک به تولید کنندگان توانمند برای تولید استاندارد و صادرات محور است.

خانم نیره پیروزبخت در بازدید از شرکت نخ تایر زنجان، افزود: خوشبختانه همدلی و همراهی خوبی بین مدیران سازمان ملی استاندارد ایران وجود دارد و از استانهای دیگر هم در این بازدید حضور دارند.


وی اظهار کرد: در سال ۸۶ شرکت نخ تایر به گروه شستا واگذار شده و سختی های زیادی را پشت سر گذاشته و ورود مواد اولیه از خارج مهمترین مشکل و بسیار سخت است.
 
پیروزبخت تاکید کرد: کاهش تعرفه ها که مشکل این شرکت بوده است ناشی از سیاست های دولت نیست و به دلایل مختلف تعرفه ها کاهش یافته است.
 
وی افزود: صادرات گسترده نخ تایر بسیار خوب است و در این زمینه توافق‌نامه‌ای با سازمان استاندارد هند منعقد شده که موجب صادرات بیشتر شرکت نخ تایر با توجه به محصولات تولیدی آن شده است.
 
پیروزبخت با بیان اینکه هدف دولت کمک به تولید کنندگان توانمند است و تولیدات استاندارد و صادرات محور مورد نظر دولت است، افزود: بحث تولید صادرات محور از تاکیدات مقام معظم رهبری و رئیس جمهور است.
 
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: سختی‌هایی در زمینه تولید وجود دارد که طی سال‌های گذشته آغاز شده و الان نیز وجود دارد و در مجموع مشکل تامین مواد اولیه برای تولید محصولات از داخل و خارج از کشور، منجر به کاهش تعرفه مواد اولیه شده است.
 
پیروزبخت تصریح کرد: در صورت تامین مواد اولیه ، مشکل کاهش تعرفه حل می شود و یکی از علل کاهش تعرفه مواد اولیه رقابت‌ پذیری بیشتر و حمایت از تولید داخل است.
 
وی افزود: مشکل کاهش تعرفه فقط مربوط به شرکت نخ تایر زنجان نبوده و برخی از واحدها نیز با این مشکل درگیر هستند و دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت پیگیر حل مشکلات این واحدها است.

* برنامه اجرایی همکاری استاندارد ایران و عمان امضا شد

در شانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و عمان ، برنامه اجرایی یادداشت تفاهم سازمان ملی استاندارد ایران و سلطنت عمان به امضای محمدرضا نعمت زاده ، وزیر صنعت ، معدن و تجارت و علی بن مسعود السیندی ، وزیر تجارت و صنایع عمان رسید.


به گزارش دفتر روابط عمومی و ارتباطات بین الملل سازمان استاندارد در این برنامه همکاری که هفته پیش در مرکز توسعه تجارت امضا شد ، زمینه فعالیت های اجرایی دو سازمان در حوزه های استانداردسازی ، ارزیابی انطباق ، تایید صلاحیت ، اندازه شناسی ، تسهیل و تبادل اطلاعات در زمینه صادرات و واردات دو کشور مشخص شد.

در این مراسم ، یادداشت تفاهم همکاری دو کشور در حوزه های ورزشی ، ترویج سرمایه گذاری و بیمه نیز به امضا رسید.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.