11 مهر, 1395

کیفیت پایدار، شرط اصلی تولید و صادرات محصولات پتروشیمی است

محصولات متنوع مجتمع های پتروشیمی ایران با کیفیت بالا روانه بازارهای جهانی می شوند.

علی محمد بساق زاده، مدیرکنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی امروز ( یکشنبه، ١١ مهرماه) گفت: افزایش ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی ایران تحول مثبتی را در روند عرضه داخلی و نیز صادرات ایجاد کرده است و عرضه محصولات پتروشیمی به مقاصد صادراتی براساس برنامه‌های از پیش تعیین شده انجام می شود.

وی افزود: صنعت پتروشیمی ایران با بهره گیری از دانش و فناوری‌های روزآمد جهان و با تکیه بر کارشناسان خبره خود مسیر توسعه را با شتاب طی می کند و تا پایان برنامه ششم توسعه، ایران به یک قدرت بزرگ پتروشیمی در سطح منطقه و جهان بدل خواهد شد.

مدیرکنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران با اشاره به به لزوم عرضه محصولات با کیفیت پایدار، افزود: مجتمع‌های پتروشیمی باید کیفیت محصولات مختلف خود را برای حضور در بازارهای بین المللی  افزایش دهند و با تغییر معیارها و افزایش سطح کیفی تولیدات می توانند افزون بر تامین نیاز داخل، در بسیاری از بازارهای جهانی نیز حضوری گسترده‌تر داشته باشند.

عضو هئیت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی تصریح کرد: رقابت سالم و انتقال دانش فنی همگام با همدلی و همکاری می تواند میان مجتمع‌های پتروشیمی همگرایی را محقق کند که پیامد آن حضور قدرتمند در بازارهای بین المللی خواهد بود.

وی تصریح کرد: باید برای حضور قوی در بازارهای خارجی دقت در ساخت و کیفیت تجهیزات و محصولات ساخته شده از سوی سازندگان ایرانی بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و انتظار داریم شرکتهای فعال در صنعت پتروشیمی به سوی افزایش سطح کمی و کیفی محصولات خود با جدیت گام بردارند.

بساق زاده توسعه متوازن صنعت پتروشیمی را افزون بر منابع مالی جدید نیازمند دسترسی به فناوری‌های مورد نیاز دانست و یادآور شد: دوره پساتحریم فرصت استفاده از فناوری‌های روزآمد جهان در داخل را فراهم آورده است.

منبع : شانا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.