11 مهر, 1395

دولت اقدام تاثیرگذاری در حوزه اقتصاد مقاومتی نداشته است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه دولت اقدام تاثیرگذاری در حوزه اقتصاد مقاومتی نداشته است گفت: اقتصاد مقاومتی در حدشعار باقی مانده است.

 سیدمحمد حسینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در سال ۹۲ انجام شد و این در حالی بود که اقتصاد مقاومتی به معنای نگاه به درون، صرفه‌جویی، استفاده از تولیدات داخلی و کاهش وابستگی به تولیدات خارجی است که کار سختی نیست و وضعیت اقتصادی به قدری نامطلوب است که خود مقاومتی شده و مردم مجبورند که قناعت کنند.

وی افزود: دولت در نگاه خارج شدن از رکود آمده تشکیلاتی را راه‌اندازی کرده که مبنی بر ایجاد فضایی است که بتواند ۷ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی را در کشور شناسایی کرده و در کارگروه تسهیل اقتصاد مقاومتی به رصد مشکلات آنها بپردازد و آنها را حل کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: علی‌رغم ادعای دولت مبنی بر اینکه قانون برنامه ششم براساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی حرکت کرده در لایحه نخست هیچ یک از این سیاست‌ها وجود نداشت و در اصلاح بعدی تعدادی طرح داده که در اولویت قرار داده است که این موارد در گذشته نیز بوده است و کار جدیدی انجام نداده است.

حسینی ادامه داد: نگاه و تدابیر مقام معظم رهبری و راه نجات کشور اصلاح سیاست‌ها است و صرفا نیاز نیست که این ۲۴ سیاست را در شعار در قانون برنامه ششم مطرح کنیم بلکه باید عملیاتی در راستای تحقق آنها تلاش کنیم.

وی اضافه کرد: بنابراین لازم است اقتصاد مقاومتی از نوع لباس پوشیدن، وسایل مورد نیاز و موارد اولیه شروع شود و باید یاد بگیریم که این سیاست‌ها را در رفتار و دیگر موارد عملی کنیم ولی متاسفانه خیلی از اینها تنها در حد صحبت است و نگاه ما به جای دیگری است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس بیان کرد: دولت در این راستا حرکت کرده شعار داده ولی اقدام تاثیرگذاری نداشته است که اگر خود دولت رعایت کند مردم همکاری می‌کنند ما مردم خوبی داریم و سوال اینجاست تا چه وقت قرار است از نردبان این مردم بالا برویم.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.