11 مهر, 1395

در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل باید از شعار و پرده نویسی دوری کرد

کاهش تورم یکی از دغدغه‌های دولت است و دولت نیز برای مهار تورم تلاش کرد ولی رکود اجازه نمی‌دهد تا مردم کاهش تورم را احساس کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان پیش از ظهر امروز در جلسه بررسی مسائل و مشکلات صاحبان واحدهای تولیدی شهرک‌های صنعتی با حضور صاحبان مشاغل و روسای بانک‌ها که در شهرک صنعتی نالکیاشر برگزار شد، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب با هوشمندی امسال را بانام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نام‌گذاری کردند و لازم است از شعار، پرده نویسی و کارهای تشریفاتی دوری کرد.

 

محمدحسین اصغریان بابیان اینکه عمل باید بر اساس فرایندی دقیق برنامه‌ریزی و تکمیل شود، افزود: کاهش تورم یکی از دغدغه‌های دولت است و دولت نیز برای مهار تورم تلاش کرد ولی رکود اجازه نمی‌دهد تا مردم کاهش تورم را احساس کنند.

 

وی گفت: رکود در چندین دهه توسط استکبار علیه کشور تحمیل‌شده است و نمی‌شود در مدت ۶ ماه از آن عبور کرد و شرایط عادی در کشور حاکم شود.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان تصریح کرد: تمام هزینه و تحریم‌های ایران در چند سال اخیر به دلیل ایستادگی و استقلال کشور و پایبندی بر مبانی انقلاب است و دشمن نیز انواع مشکلات فرهنگی، اقتصادی و … را در مسیر راه قرار می‌دهد.

 

اصغریان بابیان اینکه دولت برنامه‌های اقتصاد مقاومتی را در قالب فرمایشان مقام معظم رهبری تنظیم کرده است، عنوان کرد:‌ هماهنگی بین زنجیره تولیدکننده‌های داخلی، افزایش ظرفیت داخلی و افزایش اشتغال از اهداف دولت است.

 

وی افزود: دولت تلاش می‌کند تا زمینه‌های مشکلات جوانان در مسیر تولید و اشغال را برطرف کند.

 

معاون توسعه منابع استاندار گیلان اظهار داشت: یکی از اولویت‌های دولت برای تولیدکننده‌های داخلی و سرمایه‌گذاران برای افرادی است که دارای مکان هستند ولی برای راه‌اندازی کسب‌وکار نیازمند تسهیلات هستند که با توجه به تصمیم‌های دولت، به افراد واجد شرایط تسهیلات پرداخت تا بتوانند علاوه بر تولید اشتغال‌زایی هم داشته باشند.

 

اصغریان بابیان اینکه ۲۴۰۰ واحد صنعتی به بانک‌ها معرفی که ۳۰۰ واحد موفق به دریافت تسهیلات شده‌اند، افزود: طبق آمارهای موجود، میزان پرداختی تسهیلات در لنگرود پایین است و نیازمند است که این موردبررسی و حل شود.

 

وی تصریح کرد: چک برگشتی و معوقات بانکی مانع ارائه تسهیلات به حوزه صنعت نیست، تصریح کرد: چک برگشتی و معوقات بانکی توسط تصمیمات دولت و در حمایت از صنعت تولید حذف‌شده است و نرخ سود تسهیلات نیز به ۶ درصد کاهش‌یافته است.

 

معاون توسعه منابع استاندار گیلان با اشاره به لزوم همکاری سیستم بانکی با حوزه صنعت، گفت: اگر بانک‌ها این موارد را رعایت نمی‌کنند به مسئولین معرفی تا اقدامات قانونی انجام گیرد.

منبع : راه دانا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.