11 مهر, 1395

افزایش رشد اقتصادی در چارچوب اقتصاد مقاومتی از اهداف امسال است

وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: اقتصاد مقاومتی وقتی معنا پیدا می‌کند که مردم گشایش‌های ناشی از آن را در زندگی خود حس کنند، بنابراین افزایش نرخ رشد در چارچوب اقتصاد مقاومتی باید هدف‌گذاری امسال باشد.

علی طیب نیا در جلسه هماهنگی سفر به استان سمنان به عنوان جانشین رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی آن استان که با حضور معاونان و مدیران ارشد وزارت اقتصاد و مسئولان استان سمنان در محل این وزارتخانه برگزار شد، گفت: نگاه ما به اقتصاد مقاومتی یک نگاه دستوری و تکلیف اداری نیست، بلکه مجموعه دولت به عنوان یک باور و رهیافت برای رشد تثبیت شده و توسعه همه جانبه کشور بدان می‌نگرند.
وی افزود: امسال از ابتدا همه تلاش‌ها و هدفگذاری ما در چهارچوب سیاست‌های اقتصاد مقاومتی این بوده است که بتوانیم حداقل به رشد پنج درصدی وعده داده شده برسیم، نباید اجازه دهیم هیچ موضوع دیگری ما را از این مهم غافل کند.
 وزیر امور اقتصاد و دارایی تصریح کرد: سفر به استان سمنان با هدف بررسی روند پیشرفت پروژه های اقتصاد مقاومتی در آن استان و بررسی مشکلات و موانع احتمالی در مسیر اجرای پروژه های تعیین شده و تسهیل راهکاری اجرایی و عاجل انجام خواهد شد، به گونه‌ای که سرعت اجری پروژه ها را شتاب بخشد.
طیب نیا با تاکید بر این که این سفرها نباید تنها به برگزاری جلسه محدود شود، عنوان کرد: انتظار بر این است که بر اساس مسئله شناسی، بتوانیم گره گشایی کرده و در عمل و صحنه عملیات مشکلات را حل کنیم.
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: پیوستگی در پیگیری‌ها و استمرار در رصد مسائل و مشکلات برنامه های اقتصاد مقاومتی این استان درخواست مشخصی است که من از همکاران خود و سایر دستگاه هایی که در پروژه های مربوط به استان سمنان ماموریتی برعهده آنها گذاشته شده دارم.
در ابتدای این جلسه معاونان و مدیران وزارت اقتصاد و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی سمنان گزارشی از وضع پیشرفت پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در آن استان ارائه کرده و برنامه های پیش بینی شده به منظور سفر وزیر اقتصاد را تشریح کردند.
 شایان یادآوری است که وزیر امور اقتصادی و دارایی به عنوان جانشین رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی در استان سمنان، سه‌شنبه این هفته به منظور بازدید و نظارت بر روند پیشرفت پروژه های اقتصاد مقاومتی آن استان، دیدار با مقام‌های محلی و شرکت در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی به سمنان سفر خواهد کرد.

منبع : صدای صنعت

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.