11 مهر, 1395

استفاده از فرصت محرم و صفر برای گفتمان‌سازی اقتصاد مقاومتی

استاندار کرمان از روحانیون و مبلغان خواست تا از فرصت محرم و صفر برای گفتمان‌سازی اقتصاد مقاومتی استفاده کنند.

علیرضا رزم‌حسینی صبح امروز در همایش طلایه‌داران تبلیغ اظهار داشت: نقش روحانیت در انقلاب اسلامی نقشی پیشتاز است.

وی بیان داشت: روحانیت عزیز ما با آگاه‌سازی مردم موجب شدند انقلاب اسلامی با رهبری یک روحانی به وسیله بسیج مردمی به وجود آید.

 

استاندار کرمان همچنین به نقش پررنگ روحانیت در دفاع مقدس اشاره کرد و ادامه داد: اگر فرهنگ دینی و عاشورایی نبود، نمی‌توانستیم در دوران دفاع مقدس از کشور و اعتقادمان دفاع کنیم.

رزم‌حسینی ابراز داشت: فرهنگ غنی اسلامی موجب شد تا هشت سال با دست خالی از کشورمان دفاع کنیم و خسته نشویم و این فرهنگ‌سازی توسط روحانیون و مبلغان صورت گرفت.

 

وی ادامه داد: خدمات انقلاب اسلامی نسبت به دوران قبل از آن کم‌نظیر بوده و آب، برق و گاز به روستاها رسیده است در حالی که قبل از انقلاب اسلامی این امکانات در روستاهای استان کرمان نبود.

استاندار کرمان اضافه کرد: جوانان تحصیل‌کرده روی کار آمده‌اند و شبکه‌های مجازی به وجود آمده است و موج آن روز به روز گسترش می‌یابد و نمی‌توان در برابر این موج دیوار کشید.

 

رزم‌حسینی از سند چشم‌انداز ۲۰ ساله جمهوری اسلامی هم سخن به میان آورد و افزود: در این سند ما در مقابل ۲۴ کشور خاورمیانه باید رتبه نخست منطقه شویم و در حالی که باید سالانه به هشت درصد رشد اقتصادی می‌رسیدیم و ۸۰۰ هزار نفر شغل ایجاد می‌کردیم، اما امروز ۵ میلیون نفر بیکار در کشور داریم.

 

وی ابراز داشت: مقام معظم رهبری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را ابلاغ فرمودند و اقتصاد مردمی شاه کلید اقتصاد مقاومتی است و اقتصاد مقاومتی با حضور، اراده و سرمایه مردم تحقق پیدا می‌کند.

استاندار کرمان تاکید کرد: اگر مردم در دوران دفاع مقدس نبودند، نمی‌توانستیم از کشورمان دفاع کنیم و امروز اقتصاد مقاومتی، اقتصاد مردمی است به این معنا که باید از ظرفیت شهرها و روستاها استفاده کنیم.

 

رزم‌حسینی عنوان کرد: اقتصاد مقاومتی بدون گفتمان‌سازی امکان‌پذیر نیست و این گفتمان‌سازی را ملبغان و روحانیون باید انجام دهند.

 

وی با یادآوری این موضوع که اقتصاد مقاومتی برای پیشرفت ایران است، ابراز داشت: ۱۰ سال از ۲۰ سال سند چشم‌انداز توسعه گذشته است و متوسط رشد در این ۱۰ سال در حالی که باید هشت درصد باشد اما زیر چهار درصد بوده است.

 

استاندار کرمان متذکر شد: آمار طلاق فزآینده و آمار ازدواج کاهنده است و بحث اعتیاد و تهاجم فرهنگی را هم داریم و اگر قوام اقتصادی مردم را افزایش دهیم، آسیب‌های اجتماعی کاهش می‌یابد.

 

رزم‌حسینی با تاکید بر اینکه تکیه ما در استان کرمان بر اقتصاد مقاومتی است، گفت: پروژه‌هایی که در قلعه‌گنج توسط بنیاد مستضعفین انجام داده‌ایم برای توانمندسازی مردم است و این طرح را در سراسر استان کرمان گسترش می‌دهیم و موسسات بزرگی را به کمک دولت آورده‌ایم تا ظرفیت‌های هر منطقه را شناسایی کنند و برای ایجاد اشتغال پایدار گام بردارند.

 

وی از روحانیون و مبلغان خواست تا از فرصت محرم و صفر برای گفتمان‌سازی اقتصاد مقاومتی استفاده کنند و خاطرنشان کرد: ستادهای اقتصاد مقاومتی را در محلات، مساجد و تکایای استان کرمان راه‌اندازی می‌کنیم تا بدانیم چه اقداماتی در این زمینه می‌توان انجام داد.

 

استاندار کرمان بیان داشت: یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان یارانه نقدی در استان کرمان پرداخت می‌شود که موجب تورم شده است و مردم هم استفاده درستی از یارانه‌ها نمی‌کنند.

 

رزم‌حسینی با اشاره به اینکه کناره‌گیری روحانیون از مباحث اقتصادی موجب می‌شود آینده درخشانی را برای نظام نبینیم، ابراز داشت: اقتصاد مقاومتی بدون حضور علمای دین امکان‌پذیر نیست و روحانیون همان‌ طور که در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نقش اساسی داشتند، باید در بحث اقتصاد مقاومتی هم نقش داشته باشند.

منبع : فارس

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.