27 آبان, 1394

میزگرد بررسی مشکلات اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی برگزار شد

میزگرد بررسی مشکلات اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی با حضور ابراهیم رزاقی اقتصاددان، حمیدرضا خانپور، مدیرکل آموزش فنی حرفه‌ای استان تهران و محمدرضا عبدالله‌پور، دانش آموخته مقطع دکترای دانشگاه در خبرگزاری فارس برگزار شد.

میزگردی با عنوان بررسی مشکلات اشتغال جوانان پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه روز گذشته برگزار شد و راهکارهایی برای برون‌رفت از فاجعه هجوم بیش از ۴٫۵ میلیون دانش آموخته به بازار کار ارائه شد.

بر اساس این گزارش، ابراهیم رزاقی اقتصاددان، حمیدرضا خانپور مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران و محمدرضا عبدالله‌پور فارغ‌التحصیل مقطع دکترای دانشگاه در این میزگرد حضور داشتند و راهکارهایی برای حل مشکلات فعلی دانش‌آموختگان و سایر مردم ارائه کردند.

به گزارش فارس، مهمترین مشکل فعلی بازار کار عدم توجه دولت به بنگاه‌های تولیدی، نرخ بالای سود بانکی، عدم وجود فرهنگ کار یدی یا آچار به دستی، صادرات مواد خام به جای مواد ساخته شده و واردات کالاهای مصرفی عنوان شد و میهمانان حاضر درباره شرایط حاکم بر اقتصاد به بحث و تبادل نظر پرداختند.

از مسائل بازار کار کشور در این میزگرد مشکل فرهنگ کار، عدم ارائه مهارت به دانشجویان در دانشگاهها، واردات بی رویه کالای ساخته شده، صادرات مواد خام، انتظار پشت میز نشینی اکثر فارغ التحصیلان دانشگاهی، عدم همکاری شبکه بانکی با دانش آموختگان در دادن تسهیلات به کارافرینان و سودجویی بانکها به عنوان مشکل بازار کار کشور مطرح شد.

 

منبع : فارس

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.