8 مهر, 1395

اعطای تسهیلات اقتصاد مقاومتی به صنایع کوچک

مسئول بسیج سازندگی شهرستان آبیک از اعطای تسهیلات اقتصاد مقاومتی به صنایع کوچک خبر داد و گفت: بسیج در راستای تحقق شعار سال و فرمایشات مقام معظم رهبری به صنایع کوچک تسهیلات ارائه می‌دهد.

جعفری‌فخر مسئول بسیج سازندگی شهرستان آبیک در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج در قزوین اظهار کرد: تسهیلات اقتصاد مقاومتی سپاه پاسداران در سال ۱۳۹۵ به متقاضیان عرصه تولید بخصوص صنایع تبدیلی در راستای اشتغالزایی پرداخت می‌شود، همچنین سازمان بسیج سازندگی شهرستان آبیک از متقاضیانی که صاحب ایده و خلاقیت تازه باشند بصورت ویژه حمایت خواهد کرد.

وی با اشاره به افزایش سهم ۱۰% اردوهای جهادی شهرستان در سال ۱۳۹۵ اذعان کرد: در سال "جهاد اقتصادی، اقدام و عمل” اردوهای جهادی با ساز و کارهای جدید و با برنامه­ریزی دقیق تر به مناطق محروم اعزام می‌شوند.

جعفری‌فخر با اعلام اینکه در سال جاری تسهیلات اقتصاد مقاومتی بصورت دو مرحله‌ای واگذار می‌شوند، مطرح کرد: با استفاده از این روش از هزینه شدن تسهیلات اقتصاد مقاومتی از سوی متقاضیان در راستای اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی اطمینان حاصل خواهد شد.

این مسؤول با بیان اینکه وام‌های اقتصاد مقاومتی از سوی بانک مهر اقتصاد ارائه می‌شوند، گفت: در سال جاری وام‌های عرصه‌های اقتصاد مقاومتی و اشتغال‌زایی با سود ۱۶ درصد و وام‌های صنایع تبدیلی با سود ۱۸ درصد پرداخت می‌شوند.

وی با بیان اینکه داشتن مهارت لازم یکی از شروط مهم اعطای وام به متقاضیان است، خاطرنشان کرد: به متقاضیانی که بصورت تعاونی در راستای طرح‌های تولیدی اقدام کنند تسهیلات بیشتری پرداخت خواهد شد، شیوه ضمانت وام‌های اقتصاد مقاومتی نیز در سال جاری تسهیل شده و سند ملکی و پروانه کسب نیز برای ضمانت وام مورد قبول خواهند بود.

جعفری‌فخر با اشاره به طرح‌های اقتصاد مقاومتی در شهرستان آبیک، عنوان کرد: طرح‌های اقتصاد مقاومتی شامل عرصه‌های پرورش ماهی، پرورش زنبور عسل، پرورش ماکیان، گیاهان دارویی، گلخانه، دام سنگین، اصلاح و احیای باغات، زعفران، قارچ، پرورش مرغ بومی، صنایع دستی و … است.

مسؤول جهاد سازندگی ناحیه امام صادق(ع) شهرستان آبیک افزود: اجرای طرح‌های اقتصاد مقامتی و صنایع تبدیلی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، گام بلندی در زمینه اشتغال‌زایی و شکوفایی اقتصاد می‌باشد.

وی تصریح کرد: متقاضیان دارای شرایط دریافت تسهیلات می‌توانند به سازمان بسیج سازندگی ناحیه امام صادق(ع) شهرستان آبیک مراجعه کرده و از تسهیلات استفاده کنند.

جعفری‌فخر در ادامه به ثبت نام وام‌های جدید در عرصه ‌های مورد نیاز شهرستان آبیک اشاره کرد و گفت: بسیج سازندگی برای موثرتر شدن فعالیت‌های اقتصادی، دوره­‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای، بازاریابی و فروش محصولات اقتصاد مقاومتی را برگزار خواهد کرد.

این مسؤول از تعامل و برقراری ارتباط با نهادها، ادارات و سازمان‌های دیگر از قبیل جهاد کشاورزی، کمیته امداد، بهزیستی، آموزش و پرورش، نهضت سوادآموزی، بنیاد مسکن و سایر دستگاه ها را از عمده فعایت‌های سپاه آبیک در جهت پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی بسیج خبر داد و اذعان کرد: سپاه آبیک آمادگی اعطای تسهیلات برای صنایع تبدیلی کوچک در شهرستان، برابر قواره و دستورالعمل‌ها دارد.

مسؤول جهاد سازندگی شهرستان آبیک در پایان یادآور شد: مهم‌ترین برنامه‌های بسیج سازندگی شهرستان آبیک تلاش در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی، ایجاد صنایع تبدیلی کوچک، برگزاری اردوهای جهادی در عرصه­های بهداشت و درمان، خدمات رسانی، محرومیت زدایی، انجام خدمات فنی و عمرانی، کشاورزی و منابع طبیعی می­‌باشد

منبع : خبرگزاری بسیج

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.