8 مهر, 1395

ظرفیت عظیم محرم برای تحقق اقتصاد مقاومتی بی‌نظیر است

طلاب و روحانیون بیان کننده مطالبات رهبری روی منابر باشند.

عبدالقدیر کریمی در نشست مشترک با روحانیون و طلاب علوم دینی شهرستان گنبدکاووس که در دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد با گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس و نام و یاد ۴ هزار شهید استان گلستان، اظهار کرد: در روزهای پایانی هفته دفاع مقدس قرار داریم و لازم است هر کدام از ما با بررسی عملکرد خود در این هفته ببینیم چقدر به گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در شهر و دیارمان کمک کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل قرار گرفته‌ایم و باید در خور این موضوع اقدامات خود را تنظیم کنیم، افزود: قبلا از همه مردم و مسوولان شهرستان خواسته‌ام که به صورت جدی نسبت به اجرای سیاست‌های اقتصادی مقاومتی در زندگی، کار و اداره خود اهتمام لازم را داشته باشند و امروز از شما طلاب و روحانیون علوم دینی نیز می‌خواهم این درخواست را بار دیگر در میان مردم تکرار کنید.

معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس با تاکید بر اینکه مهم‌ترین فرمایش رهبر معظم انقلاب در سال جاری موضوع اقتصاد مقاومتی بوده است، خاطرنشان کرد: کارآفرینی و اشتغال با بهره‌گیری و اجرایی کردن از اصل ۴۴ قانون اساسی و استفاده از ظرفیت‌های مردمی موضوعی است که رهبر معظم انقلاب از همه ما برای تحقق کامل آن در جامعه انتظار دارند.

کریمی با اشاره به ظرفیت عظیم ماه محرم و اعتماد بی‌نظیر مردم به روحانیت، اضافه کرد: من از همه طلاب و روحانیونی که فرصت و توفیق سخنرانی را در این ماه عزیز به دست می‌آوردند می‌خواهم که بر روی این منابر مقدس بیان کننده مطالبات رهبر فرزانه انقلاب از مردم باشند و با تحلیل‌های منطقی و برهان‌های عقلانی لزوم تحقق فرمایشات ایشان را به مردم عزیز شهرستان گنبدکاووس یادآوری کنند.

وی با تاکید بر اینکه امروز دشمن در حوزه مسائل فرهنگی و اجتماعی با تمام توان وارد عرصه شده است، تصریح کرد: به نظر بنده باید از ظرفیت محرم در کنار موضوع اقتصاد مقاومتی در موضوعاتی همچون طلاق، ماهواره و آسیب‌های اجتماعی که امروز خانواده‌ها از نزدیک با آن‌ها دست و پنجه نرم می‌کنند استفاده کرد و روحانیون محترم به راه‌کارهایی برای مقابله با این آسیب‌ها بپردازند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس با بیان این‌که امروز به دلیل افزایش گرفتاری‌ها و موضوعات متعدد حاشیه‌ای برای خانواده‌ها تربیت فرزندان متاسفانه از اولویت‌های اصلی خارج شده است، ادامه داد: حال که ماه محرم این فرصت را به ما می‌دهد که گوش و چشم خانواده‌ها را که برای عرض ارادت به ساحت امام حسین(ع) به مراسمات می‌آیند دقایقی در اختیار داشته باشیم باید با راه‌کارهای نوین و جذاب مسائل تربیتی را با آن‌ها در میان بگذاریم.

کریمی بر حضور روحانیون و طلاب علوم دینی در مدارس نیز به عنوان یک امر بسیار موثر در حوزه اقدامات فرهنگی تاکید کرد: ما از این اقدام با تمام توان حمایت خواهیم کرد و اگر نیاز به اقداماتی از سوی فرمانداری باشد قطعا با کمال میل آن را انجام خواهیم داد.

وی با اشاره به موضوع سرشماری و آمار‌گیری نفوس و مسکن در کشور نیز افزود: همزمان با سراسر کشور این طرح در گنبدکاووس نیز آغاز شده است و در این خصوص تنها موضوعی که باید به آن اشاره کنم این است که مردم از ارائه آمار و اطلاعات درست به ماموران سرشماری واهمه نداشته باشند و صادقانه پاسخ بگویند زیرا ارائه اطلاعات غلط که موجب اختلال در تصمیم‌گیری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها می‌شود بنا بر نظر کارشناسان دینی یک گناه کبیره و نابخشودنی خواهد بود.

معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس از همه مردم خواست با همکاری صمیمانه با دولت در این طرح به اجرای بهتر برنامه‌های دولت کمک کنند و تاکید کرد: بدون تردید نتایج حاصل از طرح سرشماری می‌توانند در بهبود وضعیت کشور در حوزه‌های مختلف کمک شایانی کند.

منبع : فارس

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.