7 مهر, 1395

قاچاق کالا آسیب جدی بر تولید ملی زده

نماینده مردم‌ آستانه اشرفیه در مجلس گفت: مرکز پژوهش‌ها گزارش‌های خود را به روز و به موقع ارائه دهد.

محمدحسین قربانی نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه علنی صبح امروز پارلمان با انتقاد از نحوه ارائه گزارشها در مرکز پژوهشهای مجلس بیان کرد: انتظار این است که مرکز پژوهشها گزارشهای خود را به روز و به موقع ارائه دهد نه اینکه مواقعی که طرحها و لوایح می‌خواهد، تصویب شود به صورت صریح خوانده شود.

وی درباره هزینه‌های چاپی گزارشهای مرکز پژوهشها گفت: به جای اینکه این گزارشها با هزینه سنگین چاپ، مکتوب در اختیار نمایندگان قرار گیرد، بهتر است الکترونیکی شود تا نمایندگان بتوانند در هر زمانی به آنها دسترسی پیدا کنند.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس درباره تحت تاثیر قرار گرفتن گزارشهای مرکز پژوهشها تصریح کرد: برخی از این گزارشها تحت تاثیر سازمانها و نهادهای مختلف است که باعث آسیب‌رساندن به مجلس و کشور می‌شود.

قربانی درباره اولویت‌بندی طرحها در مجلس افزود: از ۲۰۰ قانونی که در مجلس نهم به تصویب رسید، ۵۵ گزارش آن در مرکز پژوهشها آمده است که اولویت اصلی آن باید بحث اقتصادی و معیشت مردم و رفع بیکاری باشد.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس درباره وضعیت اقتصادی کشور ادامه داد: باید اقتصاد مقاومتی در کشور به کار گرفته شود تا گام مثبتی برای رفع بیکاری و رکود صورت گیرد.

وی در مورد دو محصول استراتژیک در بخش کشاورزی بیان کرد: با همت دولت و ملت تولید گندم به خودکفایی رسید و باید با عزم و مدیریت بهتر آب برنج هم خودکفا شود.

قربانی درباره ۱۵ میلیارد دلار قاچاق کالا در کشور تصریح کرد: این رقم قاچاق کالا آسیب جدی بر تولید ملی زده و باید فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد کنترل قاچاق مد نظر قرار گیرد تا بحث اشتغال و بیکاری را حل کنیم.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.