7 مهر, 1395

اطلاع رسانی،فرهنگ سازی و گفتمان سازی از ضرورت های ترویج اقتصاد مقاومتی است

در برنامه ریزی کوتاه مدت اقتصاد مقاومتی،آگاهی و اطلاع رسانی باید انجام شود و فرهنگ سازی و گفتمان سازی از طریق مراکز و هیات های علمی در بلند مدت محقق شود.

دومین جلسه کارگروه فرهنگی-تبلیغی برنامه اقتصاد مقاومتی با حضور نعمت الله ترکی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، علیرضا مهدوی شاهرودی مدیرکل حوزه استاندار و روابط عمومی استانداری تهران ،ثریا شارقی سرپرست دفتر امور بانوان و خانواده استانداری و اعضای کارگروه و نمایندگان برخی از دستگاه های اجرایی استان برگزار شد.

 

نعمت الله ترکی در این جلسه با اشاره به اینکه چشم انداز برنامه ریزی های اقتصاد مقاومتی  برمبنای ۲۰ سال است گفت: طرح های اقتصاد مقاومتی با سند برنامه ششم توسعه تلفیق داده شده است.

 

وی افزود: طرح ها و پروژه ها با ۲۴ بند سیاست های  اقتصاد مقاومتی تطبیق داده شده است تا در پایان سال ۹۹ خروجی کاملی در حوزه اقتصاد مقاومتی به دست آید.

 

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان،نقش آموزش و پرورش را در سیاست مردمی کردن اقتصاد مقاومتی مهم دانست و تصریح کرد: لازم است تا بسته فرهنگی- تبلیغی اقتصاد مقاومتی استان به عنوان الگویی برای کشور آماده شود.

 

ترکی بر لزوم تعریف ماموریت فرهنگی و تبلیغی اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و گفت:‌در برنامه ریزی کوتاه مدت آگاهی و اطلاع رسانی باید انجام شود و فرهنگ سازی و گفتمان سازی از طریق مراکز و هیات های علمی در بلند مدت باید محقق شود.

 

وی ادامه داد: برای تبلیغات و فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی لازم است ستادی بین مراکز علمی ایجاد شود و اعتباراتی برای تحقیق و پژوهش در این بخش در نظر گرفته شود.

 

ترکی با موافقت راه اندازی کتابخانه تخصصی اقتصاد مقاومتی بر توجه به مناسبت های مختلف همچون مراسم ماه محرم و بهره مندی از فضای سازمان تبلیغات در این بخش تاکید کرد.

 

برگزاری جشنواره های همگانی و بهره مندی از حضور دانش آموزان در فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی و استفاده از ظرفیت سمن ها از مواردی بود که رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان به آن اشاره کرد. 

 

در پایان جلسه هریک از اعضای کارگروه گزارشی از اقدامات دستگاه های اجرایی در زمینه اقتصاد مقاومتی ارایه دادند.

منبع : برنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.