7 مهر, 1395

دولتمردان اقتصاد کشور را با الگوی اقتصاد مقاومتی تقویت کنند

دولتمردان تنها به فکر تقویت درونی اقتصاد کشور با الگوی اقتصاد مقاومتی و توجه به تقویت ارزش های ایرانی اسلامی در جامعه باشند.

جمشید جعفرپور در نطق میان دستور جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی، افزود: باید ایمان داشته باشیم که نتایج انتخابات پیش روی ریاست جمهوری در آمریکا هر چه که باشد تفاوتی برای کشور ما ندارد و از عمق دشمنی آنان نمی کاهد بنابراین دولتمردان تنها به فکر تقویت درونی اقتصاد کشور باشند.
وی در ادامه به FATF اشاره کرد و گفت: این روزها سخن از مواجهه با FATF یا همان کارگروه ویژه مالی در سازمان مبارزه با پولشویی است. توافق برجام پیش روی ماست، درس بزرگ برجام علیرغم وفای به عهد و انجام تعهدات از سوی جمهوری اسلامی بدعهدی و بی اعتمادی به طرف مقابل به ویژه آمریکاست، درسی که باید در FATF به کار آید.
این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: دولت و مجلس باید هوشمندانه با پیش بینی حرکات احتمالی طرف مقابل و بدون هیچ گونه اعتماد و حسن ظنی مسیر پیوستن به آن را طراحی کنند.
جعفرپور در ادامه به آتش بس سوریه اشاره کرد و گفت: این ایام شاهد شکست آمریکا، اسرائیل، عربستان و شکست عوامل دست نشانده آنان، تروریست های تکفیری داعش در سوریه و عراق هستیم؛ بنابراین فریب طرح های به اصطلاح آتش بس را نخوریم که هدفی جز فراهم آوردن فرصت برای بازسازی تروریست ها ندارد.
نماینده مردم لارستان در مجلس همچنین به شرایط اقتصادی کشور اشاره کرد و گفت: نارضایتی جامعه از شرایط اقتصادی به ویژه در زمینه رکود و اشتغال، زنگ خطری است که باید همه ارکان نظام به ویژه دولت و مجلس را متوجه سازد و با همدلی و همکاری تلاش های خود را در راستای اقتصاد مقاومتی و تکیه بر توانمندی های داخلی سرعت بخشند.
این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: دولت در انجام طرح هایی که به صورت ۵۰ درصد تعهد، مشارکت کرده به ایفای وعده داده شده اقدام کند و خیرین را دلسرد نکند.
وی در پایان از دولت یازدهم خواست که از راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی لارستان به منظور جذب سرمایه های مردمی و اشتغالزایی مردم منطقه حمایت کند.

منبع : ایرنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.