7 مهر, 1395

اقتصاد فقرآفرین باید به اقتصاد مقاومتی تبدیل شود

اقتصاد کشور در شرایط فعلی اقتصادی مریض است و اقتصاد فقرآفرین باید تبدیل به اقتصاد مقاومتی شود.

پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در مراسم افتتاح ۳۳۰۰ پروژه محرومیت زدایی نیروی زمینی سپاه که به مناسبت هفته دفاع مقدس در مجتمع الغدیر برگزار شد در خصوص نقش نیروهای مسلح در کشورمان گفت: با توجه به مسئولیت هایی که تاکنون داشته ام به جرات می گویم که در هیچ کجای دنیا چنین نیروهای مسلحی پیدا نمی شود.

 

وی ادامه داد: این مکتب و این طرز تفکر فقط مربوط به انقلاب اسلامی و امام خمینی است. سپاه و بسیج در دل مردم جا دارند چون به غیر از دفاع امنیت حرم ها در داخل کشور نیز در زمان سختی ها و مشکلات همواره در کنار مردم هستند.

 

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه امام خمینی (ره) با انقلابی که انجام داد اشخاص محروم را به مسندهای بزرگ رساند، تصریح کرد: در  انقلاب امام خمینی شهید رجایی که دستفروش بود، رئیس جمهور کشور شد و امروز پس از گذشت سال ها طرح شهید رجایی باقی است و تا زمانی که انقلاب پابرجاست در دل مردم محروم جای دارد.

 

فتاح با بیان اینکه فقر و بیچارگی مانع از ایمان و دیانت مردم ایران نمی شود، یادآور شد: مردم از ما اکرام می خواهند البته فقر و بیچارگی مردم و پایبندی آنها به نظام دلیل بر این نیست که ما به عنوان مسئولان به وظایف خود در رسیدگی به مردم و محرومیت زدایی از وظایف خود امتناع کنیم. من به شما اطمینان می دهم که فقر و نداری مانع وفاداری به نظام نمی شود و این ماموریت ما به عنوان مسئولان نظام را سنگین تر می کند چون باید به این افراد بیشتر رسیدگی کنیم.

 

وی با اشاره به اقتصاد مریض کشور یادآور شد: اقتصاد ایران مریض است و این مربوط به دولت خاصی نیست اقتصاد مریض، طلاق، زندان و فساد هر یک به تنهایی فقرآفرین هستند درست کردن طبقه اشرافی توسط مسئولان و حقوق های نجومی فقرآفرین است. نمی توان حقوق های آن چنانی گرفت و آنگاه با فقر مبارزه کرد.

 

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) تاکید کرد: به اعتقاد ما اقتصاد فقرآفرین باید تبدیل به اقتصاد مقاومتی شود چون اقتصاد مقاومتی درون زا و بومی است.

 

فتاح با بیان اینکه رسیدگی به محرومین جزو متون اصلی انقلاب ایران بود، تصریح کرد: مکتب امام خمینی و انقلاب غیر از رسیدگی به فقیر و محرومین نیست.

 

وی با اشاره به فعالیت های جمهوری اسلامی در خصوص رسیدگی به مناطق دورافتاده گفت: در شرایط فعلی همه روستاها برق دارند، گاز در حال سراسری شدن است این در حالی است که نظامی که قادر به انجام چنین کارهای بزرگی است آیا نمی توان جلوی قاچاق کالا را بگیرد؟

 

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در ادامه این سخنرانی گریزی به فعالیت های کمیته امداد امام خمینی زد و گفت: کمیته امداد نیز یک نهاد برخاسته از انقلاب است که به ایتام رسیدگی می کند. امروز به جرات می توانم بگویم تمام یتیمان نیازمند کشور تحت کنترل کمیته امداد هستند. با اطمینان می گویم با آغاز سال تحصیلی جدید دانش آموزی بدون کیف و کفش به مدرسه نرفته است.

 

فتاح در پایان این سخنرانی از امضای قراردادی فی مابین مسکن روستایی و تهیه جهیزیه برای جوانان نیازمند با سپاه پاسداران خبر داد.

منبع : دانشجو

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.