7 مهر, 1395

گردشگری یکی از سیاست های مهم اقتصاد مقاومتی است

رییس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: گردشگری یکی از سیاست های مهم اقتصاد مقاومتی است و برای رسیدن به ارقام مورد نظر در این عرصه و حضور گردشگران، مستلزم آماده زیرساخت ها و شرایط لازم هستیم.

"مهدی سیاوشی" ظهر امروز چهارشنبه ۷ مهرماه ۹۵ در مراسم گرامیداشت روز جهانی گردشگری با شعار «گردشگری برای همه، همه برای گردشگری» اظهار کرد: گردشگری به دلیل نقش ویژه ای که در ایجاد اشتغال و سطح رفاه جوامع محلی دارد یکی از بخش های اقتصادی مورد توجه برنامه ریزان کشور محسوب می شود.

وی افزود: بعد از برجام و برداشته شدن تحریم ها و با سیاست های ابلاغی توسط مقام معظم رهبری، گردشگری محور توسعه کشور و به دنبال آن استان کرمان قرار گرفت.

سیاوشی بیان کرد: گردشگری یکی از سیاست های مهم اقتصاد مقاومتی است و برای رسیدن به ارقام مورد نظر در عرصه گردشگری و حضور گردشگران، مستلزم آماده زیرساخت ها و شرایط لازم هستیم.

رییس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: گردشگری به نوعی با بیش از ۳۰ دستگاه در ارتباط است که خود این دستگاه ها به نوعی صاحب نظر و در رفع بسیاری از مشکلات حوزه گردشگری تاثیرگذار خواهند بود.

وی ادامه داد: باید زمینه را برای سرمایه گذاری بخش خصوصی فراهم آوریم به طوریکه تمام زیرساخت های لازم مهیا شود تا شرایط کسب و کار و تمام مجوزهای لازم نیز به راحتی ارائه شود.

سیاوشی اظهار کرد: اتاق بازرگانی به عنوان نماینده ای از سوی بخش خصوصی به صورت ماهیانه جلساتی را به عنوان مشاور دستگاه های دولتی برگزار می کند و سه رویداد بزرگ ابرماراتن کویر، اولین نمایشگاه گردشگری و جشنواره عکس گردشگری که با همکاری جوانان علاقمند استان و میراث فرهنگی برگزار شد از دستاوردهای این جلسات می باشند.

وی همچنین یادآوری کرد: ما پیشنهاد تشکیل کمیسیون گردشگرى در مجلس شوراى اسلامى را ارائه داده ایم، ضمنا پیشنهاد کرده ایم یک سال را به عنوان سال گردشگرى کرمان اعلام کنیم تا تعداد توریست هاى کرمان به یک میلیون نفر افزایش یابد و براى اجرایی کردن این مهم در حال بررسى زیرساخت هاى لازم هستیم.

سیاوشی خاطرنشان کرد: کنوانسیون گردشگرى ۲۰۱۷ امسال به میزبانى ایران برگزار خواهد شد و حدود صد نفر از این راهنمایان گردشگرى مهمان کرمان خواهند بود و برنامه داریم حدود ده نفر از مدیران بزرگ ترین آژانس هاى مسافرتى که گردشگر وارد ایران مى کنند به کرمان دعوت کنیم.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.