7 مهر, 1395

آماده عملیاتی کردن ایده های نخبگان در مقوله اقتصاد مقاومتی هستیم

همانگونه که مقام معظم رهبری مشخص شدن نقش نخبگان در تحقق اقتصاد مقاومتی را یک امر مهم توصیف کردند، مسئولان دستگاه های اجرایی آماده عملی کردن ایده های اقتصاد مقاومتی نخبگان هستند.

ربیع فلاح روز چهارشنبه در همایش ملی تبیین نقش نخبگان فردا در تحقق اقتصاد مقاومتی در ساری افزود: اقتصاد مقاومتی یک امر جمعی است و همه مردم و مسئولان باید در کنار هم به الگوهای اقتصاد مقاومتی توجه کنند.
وی با اظهار اینکه عدالت اجتماعی در اقتصاد مقاومتی به فرهنگ سازی نیاز دارد، د رعین حال گفت که دستگاه مجریه به تنهایی نمی تواند در کاربردی شدن اقتصاد مقاومتی اثر گذار باشد.
استاندار مازندران با اشاره به این نکته که الگو سازی فرهنگ اقتصاد مقاومتی را باید مشخص کنیم، گفت: اگر در صدد هستیم تا کالای ایرانی را استفاده کنیم به طور یقین جامعه محصولات تولید داخل را با کالاهای مشابه خارجی می سنجد ، پس باید به کیفیت کالای تولیدی داخلی توجه جدی شود.
فلاح توضیح داد: صادرات محصولات داخلی باید قابل رقابت شود ، امروز تولیدات زیادی که نیاز به صادرات است در در کشور داریم و اگر به صادرات توجه نشود ، با چالش های جدی مواجه می شویم ، پس باید تولیدات را قابل رقابت در بازار هدف کنیم.
استاندار مازندران با ذکر این نکته که قیمت و کیفیت محصولات در رقابت پذیری بازارهای خارجی مهمترین عوامل هستند، گفت: دولت حمایت خود را در کم شدن هزینه تمام شده محصولات دارد و کیفیت کالاهای تولیدی نیز باید مورد توجه تولید کنندگان قرار بگیرد.
فلاح به گسترش رابطه سیاسی ایران با دنیا از سه سال گذشته تا کنون اشاره کرد و اظهار داشت: استراتژی دراز مدت در مقوله صادرات محصولات مختلف تولیدی نیز باید همانند مقولات سیاسی با برنامه باشد.
وی با بیان اینکه با گفتمان سازی ،خودباوری را در کشور بیشتر تقویت کنیم، گفت: امروز اقتدار و استقلال ایران در دنیا بی نظیر است.
استاندار مازندران موفقیت های برجام را نتیجه مذاکرات صحیح و با برنامه دولت دانست و گفت: دستاوردهای برجام نشان از خودباوری ، استقلال و اقتدار ملت ایران است ،پس ما می توانیم در حوزه اقتصاد مقاومتی نیز ایده های نخبگان را کاربردی و عملیاتی کنیم.
وی به وجود فرهنگ جهادی در بین ملت ایران که تا کنون نظام به پشتوانه این فرهنگ به اقتدار رسیده است ، اشاره کرد و ادامه داد: امروز برای کاربردی کردن ایده های اقتصاد مقاومتی نخبگان نیز به فرهخنگ جهادی نیاز داریم.
وی بر لزوم استفاده از سرمایه های اجتماعی و مذهبی در تحقق اقتصاد مقاومتی نیز تاکید کرد.
استاندار مازندران در عین حال گفت که جریان هایی علیه اقتصاد مقاومتی در کشور وجود دارد که باید برای این هجمه ها نیز راهکارهایی ارائه کرد.
همایش ملی تبیین نقش نخبگان فردا در تحقق اقتصاد مقاومتی با هدف بررسی ۷۱طرح چپونگی پیاده سازی اقتصاد مقاومتی با حضور بیش از ۱۰۰نفر از نخبگان کشور از امروز درساری آغاز شده و تا فردا ادامه دارد.

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.