6 مهر, 1395

تولیدات استاندارد و صادرات محور مورد نظر دولت است

رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: هدف دولت کمک به تولید کنندگان توانمند است و تولیدات استاندارد و صادرات محور مورد نظر دولت است.

نیره پیروز بخت ظهر سه شنبه در مراسم بازدید از شرکت نخ تایر زنجان، افزود: خوشبختانه همدلی و همراهی خوبی بین مدیران سازمان استاندارد وجود دارد و از استانهای دیگر هم در این بازدید حضور دارند.

وی اظهار کرد:  در سال ۸۶ شرکت نخ تایر به گروه شستا واگذار شده و سختی های زیادی را پشت سر گذاشته است و ورود مواد اولیه  از خارج مهمترین مشکل است و این بسیار سخت است.

پیروز بخت تاکید کرد: کاهش تعرفه ها که مشکل این شرکت می باشد سیاست دولت نیست و به دلایل مختلف تعرفه ها کاهش یافته است.

وی افزود: صادرات گسترده نخ تایر  بسیار خوب است و  توافق‌نامه‌ای با سازمان استاندارد هند منعقد شده که  موجب صادرات بیشتر شرکت نخ تایر با توجه به محصولات تولیدی آن باشد ولی با کشور مصر هنوز این کار به دلایل سیاسی انجام نشده است.

پیروز بخت با بیان اینکه هدف دولت کمک به تولید کنندگان توانمند است و تولیدات استاندارد و صادرات محور مورد نظر دولت است، افزود: بحث تولید صادرات محور از تاکیدات مقام معظم رهبری و رئیس جمهور است.

رئیس سازمان استاندارد گفت: سختی‌هایی در تولید است که  طی سال‌های گذشته آغاز شده و الان نیز  وجود دارد ودر مجموع مشکل تامین مواد اولیه برای تولید محصولات از داخل و خارج از کشور، منجر به کاهش تعرفه مواد اولیه شده است.

پیروز بخت تصریح کرد:  در صورت تامین مواد اولیه مشکل کاهش تعرفه  حل می شود و یکی از علل کاهش تعرفه مواد اولیه رقابت‌ پذیری بیشتر و حمایت از تولید داخل است.

وی افزود: مشکل کاهش تعرفه تنها مربوط به شرکت نخ تایر زنجان نبوده و برخی از واحدها نیز با این مشکل درگیر هستند و دولت و وزارت صنعت پیگیر مشکلات این واحدها است.

رئیس سازمان ملی استاندارد یاد آورشد: حوزه صنعت به عنوان یکی از مهم ترین بخش ها مورد تاکید جدی دولت است و در این راستا وزارت صنعت پیگیر مشکلات واحدها از جمله نخ تایر است.

منبع : مهر

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.