6 مهر, 1395

تحقق اقتصاد مقاومتی در حمایت از شرکت های دانش بنیان

رییس هیئت داوران جشنواره نوتک گفت: با حمایت شرکت های دانش بنیان و در نتیجه ایجاد شغل و کارآفرینی به رشد و اقتصاد کشور کمک می شود.

رئیس هیئت داوران جشنواره ارزیابی نتایج در نشست خبری این جشنواره در مرکز رشد  و فناوری‌های دانشگاه شریف با اشاره به اینکه بر اساس فرمایشات رهبری اقتصادی مقاومتی به منظور رشد کشور باید اجرایی شود گفت: اقتصادی دانش بنیان یکی از راهکارهای مؤثر در اقتصاد مقاومتی بوده است و بر اساس شرکت‌های دانش‌بنیان شکل می‌گیرد، این شرکت‌ها از با حمایت شتاب دهنده‌ها و مراجع رشد ایجاد می‌شود.
وی ادامه داد:‌ مراکز رشد و شتاب‌دهنده‌ها در دنیا از۱۵ و ایران از دو سال پیش شکل گرفته و یکی از این مراکز شتاب‌دهنده دانشگاه شریف است. حمایت از شرکت‌های دانش‌ بنیان در رشد این کشور بسیار مؤثر است.
رئیس هئیت داوران گفت:  جشنواره نتیج بر با اشاره به گزارش مطالعات مرکز تحقیقات مجلس درباره اشتغال و بیکاری گفت: اگر تا ۵سال بعد رشد اقتصاد کشور ۵درصد باشد با ۲۰درصد بیکاری مواجه هستیم از این میزان ۳۶درصد افراد تحصیل کرده دانشگاهی بیکار بوده و این موضوع بسیار بغرنج است. یکی از بهترین راهکارها برای رفع مشکل بیکاری شکل گیری شرکت‌های دانش بنیان و کار آفرینی آنها است.
وی با اشاره به طرح‌های شرکت‌ شده در مرحله فراخوان و فرایند انتخاب استارتاپ‌های برتر گفت: ۷۰۰ایده در مرحله اول پس از داوری اولیه ۱۲۰طرح و در مرحله دوم ۶۰تیم انتخاب شده‌اند. این ۶ تیم در ۴روز با حضور داور در هر  جلسه داوری به ۲۰سوال کلیدی پاسخ داده و ۳۰دقیقه برای ارائه طرح خود زمان داشتند.
دواتگر ادامه داد: طرح‌های ارائه شده به جشنواره شهرهای مختلف کشور بودند و در بین شرکت‌ کنندگان از دانش‌آموز تا استاد تمام دانشگاه‌های برتر کشور در جشنواره شرکت داشته و حضور خانم‌ها در جشنواره بسیار پررنگ بود، برخی از تیم‌های استارتاپ کاملاً از بانوان تشکیل شده بود.

منبع : باشگاه خبرنگاران

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.