5 مهر, 1395

اقتصاد مقاومتی شکل جدیدی از دفاع مقدس است

رئیس دانشگاه خوارزمی گفت: امروزه بحث اقتصاد مقاومتی شکلی جدید از دفاع مقدس ولی در جبهه اقتصاد است.

محمدعلی سبحان الهی روز دوشنبه در آیین بزرگداشت هفته دفاع مقدس که در دانشکده ادبیات دانشگاه خوارزمی در کرج برگزار شد، به رمز موفقیت ایران در هشت سال دفاع مقدس برغم هجمه سنگین دشمنان اشاره کرد.
وی افزود: باید بررسی های لازم برای نوع برخوردی که با پدیده حمله دشمنان و استکبار جهانی داشتیم را داشته باشیم تا بدانیم که امروز نیز در صحنه جنگ اقتصادی، تحریم ها و محدودیت ها در سطح جهانی چگونه برخورد کنیم تا در سطح جهانی بتوانیم به وظیفه خود به نحو احسن در این مقطع تاریخی جامه عمل بپوشانیم.
وی اظهار داشت: در آن مقطع تاریخی (هشت سال دفاع مقدس) همه در فکر مقابله با دشمن، آزادی و استقلال کشور بودند و فقط برای همگان نظام انقلاب اسلامی و استمرار و بقای آن مطرح بود و هیچکس به فکر خود و منافع شخصی نبود که تمام اینان باور همگان بود.
سبحان الهی با اشاره به بحث اقتصاد کشور، گفت: اکنون هیچ مشکلی برای اداره کشور نداریم زیرا همانطور که آن زمان مردم به صحنه آمدند امروز نیز همانگونه به صحنه می آیند زیرا کشور پتانسیل های زیادی در منابع طبیعی، انسانی، فیزیکی و زیرساخت ها دارد.
وی افزود: حتی اگر کشور ما نفت نداشته باشد می تواند سال ها بدون نفت اداره شود که باید بخواهیم و آنچه را که داریم در طبق اخلاص بگذاریم.

منبع : ایرنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.