26 آبان, 1394
رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی:

۴۷۰ کارگاه اقتصاد مقاومتی در خراسان جنوبی راه‌اندازی شد

رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی از راه‌اندازی ۴۷۰ کارگاه اقتصاد مقاومتی در استان از ابتدای سال جاری خبر داد.

محمد زهرایی پیش از ظهر سه‌شنبه در جلسه ستاد پشتیبانی اردوهای جهادی شهرستان بیرجند اظهار کرد: تعدادی از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در هفته بسیج به بهره‌برداری می‌رسد.

 وی با اشاره به پرداخت ۱۲ میلیارد تومان تسهیلات طی سال جاری برای اجرای پروژه‌های زودبازده در استان بیان داشت: خودسازی از مهم‌ترین اهداف اردوهای جهادی است.

 وی بابیان اینکه سالانه ۳ جلسه ستاد پشتیبانی اردوهای جهادی در استان برگزار می‌شود، ادامه داد: سالانه بیش از ۸۰۰ نفر برای شرکت در اردوهای جهادی به استان اعزام می‌شوند.

 وی با اشاره به محرومیت‌ها در روستاهای استان عنوان کرد: در تابستان امسال فرزندان دو نفر از وزرا به روستاهای شهرستان نهبندان آمده بودند که پس از دیدن مشکلات و محرویت ها برای رفع آن‌ها پیگیری‌های لازم را داشته‌اند.

رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی بر همکاری دستگاه‌های اجرایی با بسیج سازندگی نیز تا کید کرد و افزود: دستگاه‌های اجرایی می‌توانند در هر زمینه‌ای با بسیج سازندگی تعامل داشته باشند.

زهرایی بابیان اینکه امروز بازار داخلی به محلی برای مصرف کالاهای خارجی تبدیل‌شده است، تصریح کرد: بیش از دو سال است که اقتصاد مقاومتی را به‌طورجدی دنبال می‌کنیم و باید از ۲۰ سال پیش در این زمینه اقداماتی انجام می‌شد.

سرپرست فرمانداری بیرجند نیز در این جلسه بر همکاری دستگاه‌های اجرایی شهرستان با بسیج سازندگی برای برگزاری هرچه بهتر اردوهای جهادی تأکید کرد.

 علی جزندری بابیان اینکه بازدید و سرکشی مسئولان دستگاه‌های اجرایی از مناطق روستایی و محروم باعث دلگرمی ساکنین این مناطق می‌شود، ادامه داد: از ظرفیت بسیج سازندگی به بهترین نحو باید استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه شرکت‌کنندگان در اردوهای جهادی به دنبال شهرت و دیده شدن نیستند، افزود: مقوله آموزش به جوانان روستایی برای ایجاد اشتغال موردتوجه قرار گیرد.

منبع : مهر

مطالــــب مرتبط
بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.